AK Parti'den İzmir için 2 yeni aday

AK Parti'den İzmir için 2 yeni aday.23370
  • Giriş : 30.12.2008 / 18:50:00
  • Güncelleme : 30.12.2008 / 18:39:29

İsmail Yılmaz ve Cemil Şeboy, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuru yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsmail Yılmaz, AK Parti il binasında yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin hem Türkiye hem İzmir için önemli olduğunu söyledi.

İzmir'i tanıdığını, sorunlarını bildiğini belirten Yılmaz, ''35 yıllık siyasi birikimimle Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Acımasız bir rekabet yapılmayacak. Aday gösterilmesem de aday gösterilecek kişinin arkasında çalışacağım'' dedi.

İzmir'in beceriksiz, iş bilmeyen yöneticilerle köy haline getirildiğini iddia eden Yılmaz, ''Yağ, un, şeker var. Helva yapacak usta yok. İzmir'in makus tarihini yenmek için aday adayı oldum. Birikimlerimi, deneyimlerimi İzmirlilere sunmak istiyorum'' diye konuştu.

Cemil Şeboy ise son 10 yılın İzmir için kayıp olduğunu, kentin, İzmir'i tanımayan, ne yapacağını bilmeyen yöneticiler tarafından idare edildiğini savundu.

İzmir'in yüzde 70'inde kötü yapılaşma olduğunu öne süren Şeboy, ''Kaldırım, kanalet belediyeciliği yapılıyor. Belediye başkanının görevi, kentin geleceğini planlamaktır. Bunu yapmaya talibim'' dedi.

Partisinin, ilçe belediye başkan adaylığı dışında belediye meclis üyeliği dahil vereceği her görevi yerine getirmek için çalışacağını ifade eden Şeboy, Karşıyaka ve İnciraltı'nı denizden birbirine bağlayacak köprü projesini de tanıttı.

Buna benzer çok sayıda projesi olduğunu, sadece köprü projesinin dahi kentin çehresini değiştirmeye yeteceğini belirten Şeboy, Kemeraltı için de projeleri bulunduğunu kaydetti.

Yılmaz ve Şeboy, daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'e aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Şengül, aday adaylığı başvurularının sürdüğünü, hoşgörü, birlik beraberlik içinde bir yarış yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*