AK Parti'den İzmir'de temayül yoklaması

AK Parti'den İzmir'de temayül yoklaması.20699
  • Giriş : 14.12.2008 / 17:25:00

İzmir'deki AK Partili belediye başkanları için temayül yoklaması yapıldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yoklama sonuçlarının belediye başkanı belirlenmesinde etkili olacağını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kemalpaşa Dereiçi Tesislerindeki temayül yoklamasında, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe denetmen olarak görev yaptı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yoklama sonuçlarının belediye başkanı belirlenmesinde etkili olacağını kaydederek, partililerin hiç kimsenin tesiri altında kalmadan oy kullanmalarını istedi.

AK Partili 7 belediye başkanı için yapılan temayül yoklamasında delegelerden, ''İlçe belediye başkanının çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?'', ''İlçe Belediye Başkanı hakkında genel olarak nasıl bir kanaate sahipsiniz?'', ''İlçe Belediye Başkanının halkla ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?'', ''İlçe Belediye Başkanının teşkilatla ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruları yanıtlamaları istendi. Anket sonuçlarının açıklanmadan parti genel merkezine gönderileceği bildirildi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Koç, oylamanın temayül yoklaması niteliğinde olmadığını kaydederek, ''(Parti teşkilatı üyeleri, belediye başkanlarının performanslarını değerlendirecek) dememiz daha doğru olur. Burada verilecek oylar, belediye başkanı adayı belirlerken kanaat oluşmasında etkili olacak unsurlardan biri. Sadece burayla bitmeyecek'' dedi.

AK Partinin yerel seçimlerde başarılı olacağına inandığını kaydeden Koç, yaptıkları kamuoyu sonuçlarının da beklentileri doğrultusunda olduğunu dile getirdi.

Osman Pepe de, parti üyelerinin belediye başkanları hakkındaki görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*