AK Parti'den Köşk için 6 isim

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

AK Parti içinde başlatılan ankette "Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan, Gül, Arınç dışında aşağıdakilerden en uygun kişi kim?" sorusu soruldu. İşte o isimler

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seçeneklerde Beşir Atalay, Mehmet Aydın, Vecdi Gönül ve Köksal Toptan'ın isimleri yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için geri sayım sürerken, AK Parti yönetimi, teşkilatın nabzını anketle yokluyor. Tüm ilçelerde, AK Parti ilçe, kadın ve gençlik kolları üyelerine, ilk kez "Cumhurbaşkanı kim olsun?" sorusu yöneltildi.

Ankete ayrıca, Başbakan Tayyip Erdoğan dışında sırasıyla, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Beşir Atalay, Mehmet Aydın, Vecdi Gönül ve Köksal Toptan'ın ismi de eklendi. AK Parti örgütü içinde anketin en ilginç sorusu, "Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç dışında AK Partililer arasında aşağıdaki isimlerden en uygun kişi kimdir?" oldu. Yanıt seçenekleri arasında Beşir Atalay, Mehmet Aydın, Vecdi Gönül ve Köksal Toptan'ın isimleri yer aldı. Her üç ismin özelliği de eşlerinin türbansız olması...

SEÇENEKLİ SORULAR

POLLMARK araştırma şirketine yaptırılan anketin binlerce parti üyesini kapsar şekilde genişletilerek sürdürüleceği belirtildi. Ankette partililere şu sorular yöneltildi:

* Ahmet Necdet Sezer'in görev süresi bittiğinde yeni Cumhurbaşkanı kim olmalı?

* Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasını nasıl karşılarsınız? (A-Olumlu, B-Olumsuz, C-Fikrim yok)

* Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasını neden olumsuz karşılıyorsunuz? (Yukarıdaki soruya 'olumsuz' yanıtı verenler için)

* Tayyip Erdoğan'ın iki görevden herhangi birisinde olması beni memnun eder.. (A-Cumhurbaşkanlığı, B-Başbakanlık, C-Fikrim yok)

* Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması ülke istikrarı açısından olumlu mu? (A-Olumlu B-olumsuz C-Fikrim yok)

* Tayyip Erdoğan Başbakanlık'a devam ederse AK Partililer arasında Cumhurbaşkanlığı için en uygun kişi kimdir? (Seçenek yok. Ankete katılan istediği ismi yazabiliyor)

* Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç dışında AK Partililer arasında aşağıdaki isimlerden en uygun kişi kimdir? (A-Beşir Atalay, B-Mehmet Aydın C-Vecdi Gönül D-Köksal Toptan)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious