AK Parti'den mezarlık açıklaması

AK Parti'den mezarlık açıklaması.20699
  • Giriş : 16.12.2008 / 21:30:00

AK Parti'den İstanbul İl Merkezi'nin Bektaşi mezarlığı üzerine yapıldığına dair iddialara cevap geldi. Yapılan açıklamada haberlerin örtülü maksat içerdiği savunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, yeni il binasının mezarlık üzerine inşaa edildiği yönündeki haberlerin örtülü maksatlara yönelik olduğunu açıkladı. Binanın her türlü yasal prosedürler yerine getirilerek kiralandığı belirtilen açıklamada, AK Parti'nin kiracı olduğu bina hakkındaki bu tür tartışmaların dışında olduğu belirtildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada son günlerde bazı basın yayın organlarında AK Parti İl Başkanlığı'nın yeni binası hakkında bir takım haberler üretildiği belirtildi. İl Başkanlığı binasının imar ve iskan açsından yasallığının tescillendiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Binada kiracı statüsünde bulunan AK Parti, binayla ilgili yapılan her türlü spekülasyon ve yorumun da üstünde ve dışındadır. Buna rağmen bazı yayın kuruluşları bu tür tartışmaları partimiz üzerinden, partimizin ismini kullanarak ve partimizle ilişkilendirerek, bizce çok iyi bilinen bazı örtülü maksatlara dönük yayınlar yapmaktadır. Hiçbir basın etiği ile bağdaşmayan bu ilkesiz ve çirkin yayıncılığı, yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kınadığımızı bütün kamuoyuna saygı ile sunarız."

BEKTAŞİ MEZARLIĞI OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

CHP İstanbul İl Başkanı AK Parti'nin İstanbul İl başkanlığı binasıyla ilgili ellerinde görüntülerin olduğunu açıklamıştı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ise Pazar günkü yazısında görüntülerin içeğirini yazmıştı. Dün ise Uğur Dündar yönetimindeki Star Anahaberde, binanın mezarlar taşınarak yapıldığı, mezarlığın Bektaşi mezarlığı olduğu iddiaları dile getirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*