AK Parti'den taziye ziyareti

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, Agos Gazetesi'ne taziye ziyaretine bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadir Topbaş, Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki gazete binasından ayrılırken yaptığı açıklamada, Türk milletinin, sıkılan kurşunların hedefine ulaşmaması için duyarlı hareket etmesi gerektiğini belirterek, Hrant Dink'in bir sembol olarak seçildiğini ve bu mihrakların emellerine ulaşamayacaklarını dile getirdi.

Cinayetin herkesi derinden etkilediğini kaydeden Topbaş, ''Millet olarak derinden sarsıldık, ama sağduyuyla bunun da üstesinden gelmeliyiz. Başta ailesi olmak üzere, tüm yakınlarına, Agos çalışanlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun'' dedi. Mehmet Müezzinoğlu da Hrant Dink'in ülkenin zenginliklerinin bir ayağı olduğunu belirterek, ''Bu olayı da bu zenginliğin bir ayağına sıkılmış kurşun olarak görüyoruz. Milletimiz, ülkemiz adına üzüntülüyüz ve üzüntümüzü Agos çalışanları ile paylaşmak için geldik'' diye konuştu.

Bu arada, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan, gazete binası önündeki taziye defterini imzalayarak, saldırı karşısında herkesin birlik olması gerektiğini ve olayı kınadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious