AK Partili başkan mahkemelik oldu

AK Partili başkan mahkemelik oldu.11400
  • Giriş : 17.04.2009 / 16:19:00

AK Partili belediye başkanı bir vatandaşın bahçesindeki elektrik direklerini kaldırmak isteyince mahkemelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bağlı Türkler Beldesi Belediye Başkanı AKP'li Hayri Çavuşoğlu, bir restoranın bahçesinde bulunan elektrik direklerini kaldırmak isteyince karakolluk oldu. Restoranın sahibi Ali Yılmaz, yerel seçimde mevcut başkana destek olmadığı için kendisinden intikam alındığını iddia etti.

Yerel seçimlerde 200 oy farkla tekrar Türkler Belediyesi'ne başkan seçilen Hayri Çavuşoğlu, belediye çalışanlarını sabah erken saatlerde bölgede muz bahçesi olan ve restoran işleten 61 yaşındaki Ali Yılmaz'a ait bahçeye göndererek, 20 yıllık elektrik direklerini sökmeleri talimatı verdi. Elektrik direklerinin söküldüğünü gören Ali Yılmaz, hemen jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen İncekum Jandarma Karakolu ekipleri, elektrik direklerinin sökümünü durdurdu ve tarafları ifade vermek üzere karakola götürdü. Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu da karakolda ifade verdi.

'DAVACIYIM'

Ali Yılmaz, yerel seçimde Hayri Çavuşoğlu'na destek vermediği için cezalandırıldığını ileri sürdü. Yılmaz şunları söyledi:

“Ben 2004 yerel seçimde Hayri Çavuşoğlu'nu desteklemiştim. Ancak artık siyasete karışmama kararı aldım ve seçimi sessiz şekilde takip ettim. 20 yıldır kendi arazim içerisine kurduğum direkler sayesinde elektrik kullanıyorum. Hiçbir sebep gösterilmeden belediye çalışanları elektrik direklerimi söktü. Ben Başkan Çavuşoğlu'ndan davacıyım. Suç duyurusu dilekçemi verdim, takdiri Cumhuriyet Savcılarına bırakıyorum. Ben 12 dönüm arazide muz yetiştiriyorum. Muzların sulama zamanı gelmek üzere. 10 günlük bir zaman kaldı. Ben elektrik olmadığı için sulama yapamayacağım, peki benim zararımı kim karşılayacak? Madem ben suçluydum, kendisini desteklediğim zamanlarda neden bu direkler sökülmedi. Oğlum kendisi ile görüştü, oğluma, 'Elektrik tellerini yer altına alıyoruz' demiş. Kocaman beldede sadece benim elektriğimi mi yer altına alıyor. Ayrıca ne zamandan beri TEDAŞ'ın işini belediyeler yapmaya başladı?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*