AK Partili Başkan'ın ADD'ye üyeliği ulusalcıları kızdırdı

AK Partili Başkan'ın ADD'ye üyeliği ulusalcıları kızdırdı.11639
  • Giriş : 20.02.2008 / 00:09:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 23:50:23

Karaosmanoğlu'nun Atatürkçü Düşünce Derneği şubesine üye yapılması ulusalcıları kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun Atatürkçü Düşünce Derneği şubesine (ADD) üye yapılması ulusalcıları kızdırdı.

Kocaeli'ndeki diğer ADD şubeleri basın açıklaması yaparak Karaosmanoğlu'nun üye yapılmasına tepki gösterdi. Başkan'ı üye yaparak tepki çeken Yahya Kaptan ADD Şubesi Başkanı Alaattin Bobat, derneğin partiler üstü olduğunu söyleyerek tepkileri yersiz buldu. Başkan Karaosmanoğlu ise Atatürkçülüğün kimsenin tekelinde olmadığını, ondan aldıkları ilhamla hizmet verdiklerini söyledi. Geçtiğimiz ağustos ayında da AK Partili Afyonkarahisar Belediyesi, ADD'nin Kocatepe'deki kampına yardımda bulunmuş, ADD'liler bu yardıma herhangi bir tepki göstermemişti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, geçtiğimiz haftalarda Yahya Kaptan Mahallesi'nde esnaf ziyaretinde bulunurken, Yahya Kaptan ADD Şubesi'ni de ziyaret etti. Başkan, burada Şube Başkanı Alaattin Bobat ve üyeler tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında Başkan Karaosmanoğlu derneğe üye yapılarak yakasına rozet takıldı.

Bunun üzerine, İzmit'teki ADD şubeleri toplanarak bir basın açıklamasıyla Başkan'ın üye yapılmasına tepki gösterdi. Gelen tepkilere karşılık, ADD Yahya Kaptan Şubesi de bir açıklama yaparak, ADD'ye 18 yaşını doldurmuş, her fikirden insanların üye olabileceğini hatırlattı. AK Partili Başkan Karaosmanoğlu'nun ADD'ye üye yapılması ulusalcı internet sitelerinin hit haberleri arasında yer alıyor. Ulusalcı bir internet sitesinde "İşte bu kafalar sayesinde cumhuriyetin altı oyuluyor... Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi uyuyor mu?" yorumu yapıldı.

Üyelik teklif edildi, kabul ettim

ADD'ye üye olarak rozet takan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ADD çevrelerinden gelen tepkilere karşılık; "Arkadaşlar, 'Derneğimize üye olur musunuz?' dediler. Olur, dedik." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious