AK Parti'li Başkurt: Partime kırgın değilim

  • Giriş : 15.06.2007 / 13:31:00

Başkurt, yeniden aday gösterilmediği için partisine kırgın ve küskün olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ak Parti Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt, 22 Temmuz seçimlerinde yeniden aday gösterilmediği için partisine kırgın ve küskün olmadığını kaydetti.

Nostalji Çayevi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Başkurt, milletvekilliği döneminde Malatya'ya en fazla hizmet eden vekil olduğunu belirterek, "Ben yol arkadaşlarımı hiçbir zaman satmadım. Adaylarımızla birlikte Malatya'ya geldim ve onların başarısı için elimden geleni yapacağım. 22 Temmuz'dan sonra bazı şeyleri konuşabilirim. Gün birlik zamanı, beraberlik zamanı." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın listeye alınmayan milletvekilleri ile yaptığı toplantıya Malatya'ya geldiği için katılamadığını belirten Başkurt, "Siyasete girdiğim için pişman değilim. Üzülmedin mi derseniz üzüldüm, Projelerimi tamamlamak için bir dönem daha vekillik yapmayı arzu ediyordum." şeklinde konuştu.

Görevde bulunduğu süre içerisinde Beylerderesi Köprüsü, tarihi eserlerin bakım ve onarımı, organize sanayi bölgelerinin oluşumu ve altyapıları, barajlar gibi konularda çok önemli hizmetlere imza attığını belirten Başkurt, 5 yılda Malatya'yı en ücra köyüne kadar 3 defa baştan başa dolaştığını kaydetti.

Başkurt, görevde bulunduğu süre içerisinde ailesini ve çocuklarını çok ihmal ettiğini ve Malatya'nın meselelerinin peşinden koştuğunu kaydederek, "Eşim ameliyat olurken ben bir dağın başındaydım. Kızım üniversiteyi kazandı yanında olamadım. Şimdi onlara daha fazla vakit ayıracağım." şeklinde konuştu.

Ben iş yaptım başkaları şov yaptı diye isim vermeden bazı milletvekillerini de eleştiren Başkurt, son olarak gündeme getirdiği spor salonu, stad, hastane, kültür ve sanat merkezi projelerinin takipçisi olunmasını ve bu projelerin hayata geçirilmesini istedi.

Basın mensupları ile de helalleşen Başkurt, siyasi veya sivil toplum arenasında Malatya'ya hizmete devam edeceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious