AK Partili Börü ÇGC'yi ziyaret etti

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret eden AK Parti Adana Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin Börü, Yedigözü Barajı'nın yapım işinin Sanko Holding tarafından alınmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eski firma yapamayınca, Sanko firması barajı 1 yılda tamamlayacak. 16 yıldır hayalimiz gerçekleşiyor. Adana'ya iş, aş ve bereket olacak. 75 bin hektar arazi sulanacak. Ürün yüzde 10 fazla alınacak. 20 bin kişiye iş imkanı olacak." dedi.

Milletvekili Börü, bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Adana il kongresi öncesinde yaşanan gelişmelerle ilgili düşüncelerini sorması üzerine de delegeleri sağduyulu olmaya çağırdı.

Börü, resmi olarak adaylıklarını açıklayan Abdullah Doğru ve Mustafa Kebude'nin dışında her gün yeni bir ismin ortalıkta dolaşmasının partiye zarar verdiğini söyledi.

Seçimi kongrelerde etkili olan delegenin insiyatifine bırakılması gerektiğini belirten Börü, "Spekülasyonlar partiyi ve insanları yıpıratır durumda. Adana'da yaşam adeta il kongresine kilitlenmiş. Her gün yeni isimler çıkıyor, yeni senaryolar çıkıyor. Her ortaya çıkan insan (ben görevlendirildim) diyor. Genel merkezi zan altında bırakan konuşmalar yapıyorlar." şeklinde bu tür açıklamalarda bulunanlara tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious