AK Partili Fırat: 'Baykal'ın işi zor olacak'

AK Partili Fırat: 'Baykal'ın işi zor olacak'.13496
  • Giriş : 14.09.2008 / 17:44:00

Fırat, "Yeni Partiler Yasası hazırlanıp TBMM'ye gelecek. O zaman sayın Baykal'ın işi oldukça zor olacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin Malatya'nın Battalgazi ilçe kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, hükümet olarak yeni siyasi partiler yasası hazırladıklarını belirtti. Yeni partiler yasası hazırlanıp Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geleceğini söyleyen Fırat, "O zaman inanıyorum ki, sayın Baykal'ın işi oldukça zor olacak. Aday olabilmek için senin tayin ettiğin delegelerin yüzde 25'i seni teklif ederse aday olabilirsin. Bunu tamamen kaldırıyoruz. Adil bir siyasi partiler yasası, bana göre anayasadan da önemlidir" ifadelereni kullandı.

"AK Parti'yi nasıl al aşağı ederiz diye hesap ve çalışma yapanlar var. Devlet gücünü kendilerinde zannedenler, en gizli bilgileri dosya ve bilgisayarlarına almışlar. Bugüne kadar hiçbir iktadar bunlara cesaret edememiş. Biz iktidar olarak, emniyet güçlerimize 'arkanızdayız, sonuna kadar gidin, kimse sizin kılınıza dokunamaz' dedik ve çalışmalar başlatıldı" diyen Dengir Mir Mehmet Fırat, daha sonra şöyle konuştu:

"İddianame daha yayınlanmadan Türkiye'nin ana muhalefet partisi genel başkanı sayın Deniz Baykal, ben bunların avukatıyım diye açıklama yaptı. Mafyayı ve darbecileri savundu. Millet bunu izliyor. Önümüzdeki ay duruşmaları olacak ve göreceğiz."

Aydın Doğan ile yaptıkları sözlü kavgadan da bahseden Fırat, "Aslında biz çatışmıyoruz. Çok sabırlıyız. Çamur attılar, yalan söylediler ses çıkarmadık. Ama bu sefer, hem yalan hem çamur hem zifti birbirine karıştırıp hücum etmeye başladılar. Çünkü alışmışlar, birilerini başbakan yapma gücüne sahiptiler, çünkü birilerini de başbakanlıktan düşürme gücüne sahiptiler, dolayısıyla pazarlığı düşünüyorlardı. Bu kez sert kayaya çarptılar" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*