AK Parti'li Fırat kimi hedef aldı?

AK Parti'li Fırat kimi hedef aldı?.10491
  • Giriş : 29.03.2008 / 21:20:00

AKP'li Mehmet Fırat: ''Bu partinin dışından, parti yöneticilerinin arasına nifak sokarak, birbirine kırdırarak menfaat temin etmek isteyenler veya bu partiye yön vermek isteyenler, başka kapıya gitsin''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fırat, partisinin Adana'nın merkez Yüreğir ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen 16'ncı Danışma Meclisi Toplantısı'ndaki konuşmasında, ''AK Parti'nin en alt kademesinden en üst kademesine kadar ülkeye hizmet amacıyla çalıştığını'' söyledi.

AK Parti'nin tek sahibinin millet olduğuna dikkati çeken Fırat, ''Birileri bizi yanlış anlıyor veya yanlış anlamakta ısrar ediyorlar. Biz birilerini bu partinin dışına koyarak, birilerini bu partinin belirli kademelerine getirerek ikbal dağıtan bir anlayışın mensubu değiliz'' diye konuştu.

Fırat, partinin kurucu üyesi ile partiye üye kişi arasında herhangi bir fark bulunmadığını belirterek, şunları söyledi:

''Birilerinin bunu öğrenmesi lazım, birileri yanlış hesap yapıyor. Birileri bu partinin dışından partiyi yönetebileceklerini zannediyor. Bu partinin tek bir sahibi var, o da millet. Bu partinin dışından parti yöneticilerinin arasına nifak sokarak, birbirini kırdırarak menfaat temin etmek isteyenler veya bu partiye yön vermek isteyenler başka kapıya gitsin. AK Parti bütün kademeleri ile bir bütündür, bir elin parmakları gibi bir birine yakındır ve bir kalbin attığı ritm içerisinde aynı hedefe doğru gitmektedir.''

AK Parti olarak Türk milletinin kurduğu Cumhuriyeti, Anayasa'da belirtilen özelliklerine göre yüceltmek için yola çıktıklarını anlatan Fırat, ''Demokratik, laik, bir sosyal hukuk devletini yüceltebilmek, bunu lafta değil, özde hayata geçirebilmek için biz bu yola çıktık'' dedi.

AK Parti olarak yola çıkarken, Cumhuriyetin mutlak suretle demokrasiyle taçlandırılması gerektiği inancında olduklarını ifade eden Dengir Mir Mehmet Fırat, şunları kaydetti:

''Eğer demokrasiyle taçlandırılmış bir Cumhuriyet var ise bunun ayrılmaz bir parçasının da laiklik olduğunun biz çok iyi bilincindeydik. Biz sosyal bir devletin mutlak suretle var olması gerektiğini, insanlar arasında adil bir paylaşımın mümkün olmadığını ama sosyal bir devletin tüm insanlarını insanca yaşama kalitesine ulaştırabilmenin temel görevlerinden birisi olduğu inancıyla yola çıktık. Ama bunun ötesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olabilmesinin tüm unsurlarını yerleştirmek için yola çıktık.''

Partililerden, açılan kapatma davası nedeniyle umutsuzluğa kapılmamalarını isteyen Fırat, demokrasi mücadelelerinin sonuna kadar süreceğini ifade etti.

Toplantıda, Adana milletvekilleri Vahit Kirişçi, Necdet Ünüvar ve Fatoş Gürkan da birer konuşma yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious