AK Partili kadınlar ilk defa siyasette yarıştı

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

AK Parti İzmir İl Kadınlar Kolu, "Kadın ve Siyaset" konulu bilgi yarışması düzenledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda yapılan yarışmanın jürisi İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, Aydın Milletvekili Sema Öyüş, İzmir İl Genel Meclisi üyesi Adnan Gülerman, UNIVERSIAD 2005 Koordinatörü Taha Aksoy ve partinin kadın kolları yönetim kurulundan Seher Sarıarslan'dan oluştu. Yarışma, üç turda 15 sorudan oluştu. Üçer kişilik ilçe gruplarından ilk turda dördü, ikinci turda yedisi, son turda dördü elendi.

Yarışma sonunda Menemen 410 puanla birinci ilçe oldu. Birincilik ödülü olarak 500 YTL, ayrıca Emine Erdoğan ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Selma Kuvel'le yemek ve Ankara gezisi verildi. 390 puanla ikinci olan Kemalpaşa ilçesi 250 YTL, İzmir Milletvekili İsmail Katmerci ve İl Başkanı Ali Aşlık'la yemek, 380 puanla üçüncü olan Gazimer ilçesi 150 YTL, İsmail ve Aşlık'la yemek kazandı.

Yarışmadan önce AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Satoğlu yaptığı konuşmada, gayelerinin bir kelime fazla öğrenmek olduğunu söyledi. Satoğlu, yarışma sorularında kadın hakları, tarih ve siyasal yaşamla ilgili olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious