AK Parti'li kadınlar organlarını bağışladı

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver ve 7 yönetim kurulu üyesi aldıkları ortak kararla organlarını bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver, organ bağışının ulvi ve manevi bir görev olduğunu belirterek, "Organ beklerken hayatını kaybeden insanların sayısı her geçen gün artıyor. Hayatını kaybedenlerden birinin kendi yakınımız olduğunu düşünürsek organ bağışının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkar. Biz organlarımızı bağışladığımız için mutluyuz. Herkesi organ bağışına davet ediyoruz" dedi.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi kurum tabiplerinden Dr. Dr. Melek Yavaş, Konya'da butür yardımlaşmaların artmasının çok sevindirici bir olay olduğunu ifade etti. Bağışların istenilen düzeye hala ulaşmadığından şikayet eden Yavaş, "Organ bağışında bulunan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Bu sevindirici bir durum. Ancak 1 milyonluk bir şehirde organ bağışı yapan kişi sayısını sorarsanız 200 kişi civarında. Bu rakam bizi üzüyor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious