AK Parti'li kadınlara Ramazan görevi

  • Giriş : 11.09.2007 / 20:31:00

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan kadın milletvekilleri ve erkek milletvekilleri eşleri ile bir tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda Ramazan'da yapılacaklar da konuşuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti 23. Dönem Milletvekili Eşleri 1. İstişare Toplantısı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan toplantıya, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, kadın milletvekilleri ile milletvekili eşleri katıldı.

Toplantının açılışında Kazakistan Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Topluluğu dans ve müzik gösterisi yaptı. Emine Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada milletvekili ve bakan eşlerine seslenerek, yeni dönemde eşlerine destek olmalarını ve ülke yararına hizmetlere katkıda bulunmalarını istedi.

Milletvekili ve bakan eşlerinin sorumluluklarının bilincinde olduğuna inandığını ifade eden Erdoğan, onlardan aile ve sosyal sorumluluklarının yanı sıra 70 milyonun huzur ve refahı için çaba sarf etmeleri gerektiğini kaydetti.

Siyasetçilerin tüm ülke için gece gündüz çalıştıklarını belirten Erdoğan, siyasetin, zor ve zahmetlerle dolu, ancak bir o kadar da şerefli bir yol olduğunu belirterek, yüreğinde hizmet ateşi sönmeyenlerin bu yolla ülkeye çok büyük hizmetler verebileceğini dile getirdi

. Toplantıda AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ile Kurucular Kurulu üyesi Sema Ramazanoğlu da konuşma yaparak milletvekili ve bakan eşlerine gelecek dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Toplantıya katılanlar daha sonra düzenlenen kokteyle geçtiler. Toplantıya gelişlerinde davetlilere fıstık ezmesi ve işlemeli küçük el aynası hediye edildi. Milletvekili eşleri toplantının çok faydalı geçtiğini, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırılması konusunda da çalışma yapacaklarını söylediler.

Öte yandan milletvekili eşlerine bir dosya sunularak Ramazanda yapacakları yardımların listesi verildi. Listede milletvekili eşlerinin hazırlayacakları Ramazan paketlerinin de yer alacak erzaklar şöyle sıralandı:

İki kg zeytin, iki kg beyaz peynir, bir kg bayram şekeri, dört tane 250 gr margarin, 5 litrelik ayçiçek yağı, iki kg mercimek, iki kg kuru fasulye, iki kg pirinç, beş kg un, beş kg şeker, bir kg helva, bir kg sarı üzüm, iki kg salça, bir paket kahvaltılık şokella, şekerleme, bir paket kangal sucuk, bir paket el sabunu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious