AK Parti'li Taylan: Mecburen Cuma'ya gidiyoruz

AK Parti'li Taylan: Mecburen Cuma'ya gidiyoruz.10004
  • Giriş : 09.05.2008 / 09:28:00

BM Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme’nin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısının TBMM Dışişleri Komisyonu’ndaki görüşmeleri renkli tartışmalara sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BM Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme’nin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısının TBMM Dışişleri Komisyonu’ndaki görüşmeleri renkli tartışmalara sahne oldu. CHP’li Canan Arıtman’ın, doğuştan özürlülüğün en temel sebepleri olan akraba evliliklerinin AKP’li belediyelerce dağıtılan broşürler ile desteklendiği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının ise bu konuda vatandaşı bilinçlendirmeye yönelik çalışma yapmadığı eleştirisine itiraz eden AKP Tekirdağ Milletvekili Necip Taylan, bu sırada ilginç bir itirafta bulundu. Taylan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yılda birkaç kez akraba evlilikleri konusunda vatandaşı uyarmak amacıyla hutbe yayınladığını anlatırken, “Biz mecburen Cuma’ya gidiyoruz. O nedenle bu hutbelere birkaç kez tanık oldum” dedi.

Taylan’ın, “Mecburen Cuma’ya gidiyoruz” sözleri salonda gülüşmelere yol açarken, AKP’li Komisyon Başkanı Murat Mercan hemen devreye girerek, “Kimse Cuma namazına mecburen gitmez” düzeltmesini yaptı. Arıtman ise, Mercan’a “Arkadaşımız samimi bir itirafta bulunuyor, buna niye müdahale ediliyor” karşılığını verdi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious