AK Parti'li vekil belden aşağı vurdu

AK Parti'li vekil belden aşağı vurdu.8619
  • Giriş : 10.06.2009 / 22:43:00
  • Güncelleme : 10.06.2009 / 22:46:34

AK Partili vekil Dr. Şükrü Ayalan öyle sözler etti ki duyunca sizde şaşıracaksınız. Bu duruma en çok Baykal kızacak!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Partili vekil CHP'yi bu kez belden aşağı vurdu. CHP'li yönecilerine menapoz-andropoz sendromu etkisindeki yorumlar yaptıklarını iddia eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şükrü Ayalan, bakın neler neler söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şükrü Ayalan, "Mevcut duruşu sağlıklı bir görünüm arz etmeyen CHP, mercekle satır aralarında kriz arama alışkanlığından vazgeçmeli" dedi.

Ayalan yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti iktidarının, 7 yıllık süre içinde Türkiye'nin ve insanların hayatını köklü bir şekilde değiştiren atılımlar gerçekleştirdiğini, CHP yönetimi tarafından dile getirilen görüş ve açıklamaların ise ülkeye her zaman olduğu gibi fayda değil zarar verdiğini savundu. "Çözüm üretmek yerine krizden ve gerginlikten medet uman, yıllardır değiştirmediği bu tutumu nedeniyle tabanı da giderek daralan, hizip partisi haline gelen, menapoz-andropoz sendromu etkisindeki yöneticiler tarafından idare edilen CHP, ülkemizin temel sorunlarından da adeta bihaber bir tutum içindedir" ifadelerini kullanan Ayalan, bu durumun, CHP yönetimi tarafından yapılan açıklama ve değerlendirmelere de doğrudan yansıdığını öne sürdü.

Ayalan, "Türkiye'nin her meselesinde çözümsüzlüğü savunmayı temel ilke edinmek, değişime, dönüşüme ve atılıma karşı direnmek, statükodan yana tavır takınmak ve çetelerin avukatlığına soyunmak, kriz çıkarmak ya da çıkarmaya çalışmak en hafif ifadeyle davranış bozukluğunu ve bozuk ruh halini yansıtmaktadır. CHP, şu an tam anlamıyla bu durumdadır" dedi.
"SAPTIRMA VE KARALAMA MANTIĞI..."

CHP'nin, mayınlı arazilerin temizlenmesi ile ilgili yasa tasarısı görüşmelerinde aynı siyasi tutumu sergilediğini, parti yöneticilerinin yasa
tasarısı ve ilgili metinleri bile okumadan değerlendirme yaptıklarını ileri süren Ayalan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Halbuki, defalarca anlatıldığı gibi bu yasanın hiçbir maddesinde 'İsrail' kelimesi geçmediği gibi bu konunun hangi aşamalardan geçeceği de ortalama bir anlama kapasitesine sahip, sınır zeka seviyesindeki herkes tarafından anlaşılabilecek kadar açıktır. Ama CHP'liler bu konuda da saptırma ve karalama mantığı ile hareket etmeye devam etmekte, ancak paranoid bozukluğu ile tanımlanabilecek tepkilerini sürdürmektedirler."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayalan, şöyle devam etti:
"CHP'nin bu tutum ve davranışlarında başı çeken Grup Başkanvekili Kemal Anadol, sergilediği performansı ve açıklamalarıyla adeta psikolojik sorunlarını ortaya koymaktadır. Anadol'a istemesi halinde tedavisi için gerekli yönlendirmeleri yapabileceğimizi ifade etmek isterim.

Mevcut duruşu sağlıklı bir görünüm arz etmeyen CHP, mercekle satır aralarında kriz arama alışkanlığından vazgeçmeli; ekonomi, sağlık, adalet, eğitim, tarım gibi daha birçok alanda devamlılık ilkesi içinde gelişmeyi ülkü edinen, bu yüzden gecesini gündüzüne katarak çözüm üreten, son olarak dünyadaki finansal krizin Türkiye'ye etkilerini minimum düzeye indirecek ekonomik paketi çıkaran AK Parti iktidarına saldırmayı bırakmalıdır. CHP, bunun yerine ülkemize ve insanlarımıza yarar sağlayacak projelere yönelmelidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*