AK Parti'li vekiller tersanelerde

AK Parti'li vekiller tersanelerde.14934
  • Giriş : 22.02.2008 / 18:20:00

Tuzla'da yaşanan işçi ölümlerinin ardından, Ünal Çakır, Mehmet Sekmen, Mehmet Deniz Olgun'un da bulunduğu AK Parti'li milletvekilleri, gemi sanayicileri ve tersane sahipleriyle görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalışmalarla ilgili konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Çakır, "Üst üste gelen ölümlü iş kazalarından dolayı sadece milletvekili duyarlılığı içerisinde konuyu yerinde incelemek ve ilgili birimlerle görüşmek, problemlerin ne olduğunu ve çözümlerin ne olabileceğini tespit etmek için bir program dahilinde Tuzla tersanelerindeki muhataplarla konuyu yerinde inceleyeceğiz.

Gemi yan sanayi işverenleri ve taşeron firma yetkilileriyle ilk toplantımızı yapacağız. Sonra sendika yetkilileriyle, ardından da Gemi İnşa Sanayicileri Birliği'ndeki (GİSBİR) yetkililerle görüşmelerimiz olacak. Bu çalışmalardan elde ettiğimiz bilgilerden sorunun ne olduğunu ve çözümün ne olduğu hakkındaki görüşlerimizi yetkililere aktaracağız" dedi.

Çakır incelemelerdeki amacın milletvekili duyarlılığından kaynaklandığını belirterek, "Diğer inceleme yapan müfettiş çalışmalarında kesinlikle eksiklik gördüğümüzden değil sadece İstanbul milletvekilleri olarak tersanelerdeki olayların halka yansıyacak şekilde mal olmasına duyarsız kalamayız. Buradaki kazaya maruz kalan işçilerimiz bizi seçerek Meclis'e gönderen insanlar. Dolayısıyla sadece ve sadece milletvekili duyarlılığıyla geldik" diye konuştu.
AK Parti'li milletvekillerinin tersane sahipleri ve sendika yetkilileriyle yaptıkları toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious