AK Partili vekillerden darbe yorumları

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Nokta Dergisi'nde yayınlanan ''2004 yılında darbe olacaktı'' şeklindeki haberlere AK Partililer tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, "Artık darbelerin bu memlekette rüyalara dahi girmemesi lazım. Benim temennim o. AB yolunda hızla yol almış bir Türkiye'nin geriye dönüşünün olmaması lazım. Dört darbe geçirdik, ikisi ana darbe ikisi post modern şekilde. Toplamına bakarsak bir şey yapmaz zaten. Sonuç olarak 4 darbe hiçbir şey getirmemiştir bu memlekete. Türkiye'de yeni bir kan kaybına sebep olmamak lazım. Zannetmiyorum ki böyle bir şey olmuş olsun.'' değerlendirmesinde bulundu.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan da, ''Bu sözler bile çağdışı kalmıştır. Bunların konuşulması bile bir toplum için çok kötü bir şey aslında. Avrupa Birliği üyesi olmaya çalışan bir ülkede bu tartışmaları çok geride bırakmış olmamız lazım'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ise, demokrasinin olduğu yerde darbeden söz edilmesinin, dünya topluluğu önünde Türkiye için fevkalade ayıplanacak bir şey olduğunu kaydetti. Çetinkaya, ''Darbeler, ülkemizin gündeminden çoktan çıktı. Türk demokrasisi gereken seviyeye ulaşmıştır ve bu tür konular artık ülke gündeminden düşmelidir. Medya bunlara gülüp geçmeli.'' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat da haberi, "Hukuka aykırı olan bazı şeyler zaman zaman gündeme geliyor. Güzel olan şey, bunların ortaya çıkmasıdır. Türkiye'nin 21. yüzyıla girdiğinin farkında olmayanların planlarıdır.'' sözleriyle değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious