AK Parti'liler kongre salonunu doldurdu

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

AK Parti 2. Olağan Genel Kurulu için sabahın erken saatlerinde ASKİ Spor Salonu'nu dolduran partililerin yerlerini almasıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Türkiye'nin çeşitli illerinden otobüslerle Ankara'nın 20 kilometre dışında bulunan ASKİ Spor Salonu'na gelen partililer, sabah ilk saatlerinden itibaren kongrenin yapılacağı salonun çevresini doldurdu. Yüzlerce otobüsün park ettiği salonun önü adeta büyük bir otobüs terminalini andırıyor. Bakan, milletvekili, üst düzey parti yönetimi ve basın araçları dışında hiçbir aracın salon çevresine alınmadığı genel kurulda güvenlik önlemleri üst seviyede tutuluyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı salona girişler, ayrı kapılar halinde parti tarafından hazırlanan isim listesi ve kimlik kartlarıyla yapılıyor.

Ankara'nın en büyük spor salonu olarak bilinen ASKİ Spor Salonu AK Parti 2. Büyük Kongresi için günler önce hazırlandı. Salonun dışına Genel Başkan Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı 'Türkiye'nin partisi; Türkiye'nin Lideri' yazılı dev bir poster yerleştirilirken, içeriye giremeyecek olan partililer içinde büyük bir çadır hazırlanarak, büyük ekran konuldu. Salon dışında ayrıca partililer için çok sayıda seyyar tuvalet yerleştirildi.

Parti renklerini taşıyan bayrak ve filemalarla süslenen salona gelen partililer, Türk bayraklarıyla birlikte AK Partiyi sembolize eden turuncu, mavi ve sarı renkli atkı ve bayraklarla salona girdi.

Yaklaşık 10 bin kişnin doldurduğu salona giremeyen partililer, spor salonunu çevreleyen alanda çalınan kemençe ve tulum eşliğinde horon ve halay çekerek, kongrenin başlamasını bekledi. Türkiye'nin çeşitli illerden gelen partililerin ise kongre salonuna yöresel kıyafetlerle geldikleri görüldü. Salon giriş kapılarının önünü dolduran partililer içerideki coşkuya sloganlar, şarkılar ve alkışlarla ortak oldular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious