AK Partililerin evine 'tüpçü' kılıklı ajan

AK Partililerin evine 'tüpçü' kılıklı ajan.20699
  • Giriş : 27.05.2009 / 19:20:00
  • Güncelleme : 27.05.2009 / 18:53:56

AKP Milletvekillerinin evlerine istihbarat elemanlarını tüpçü, tamirci ve temizlikçi olarak soktuğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon sanığı Jandarma İstihbarat Daire eski Başkanı Levent Ersöz'ün, AK Parti Milletvekilleri üzerindeki fişleme çalışmaları ile ilgili bilgiler veren sahte yüzbaşı Yüksel Dilsiz, Ersöz'ün AK Partili Milletvekillerinin eşlerinin telefonlarını bile dinlettiği, hatta AK Parti Milletvekillerinin evlerine istihbarat elemanlarını tüpçü, tamirci ve temizlikçi olarak soktuğu bilgisini verdi.

Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Jandarma İstihbarat elemanı Yüksel Dilsiz'in İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda verdiği ifadesinde, korkunç bilgiler verdiği ortaya çıktı.

Jandarma İstihbarat Daire eski Başkanı Levent Ersöz'ün, AK Parti Milletvekilleri üzerindeki fişleme çalışmaları ile ilgili bilgiler veren sahte yüzbaşı Yüksel Dilsiz, Ersöz'ün telefonlarını dinlettiği, hatta AK Parti Milletvekillerinin evlerine istihbarat elemanlarını tüpçü, tamirci ve temizlikçi olarak soktuğu bilgisini verdi.

ERSÖZ'LE BURSA'DA TANIŞMIŞ

Savcılıktaki ifadesinde Levent Ersöz ile 2002 yılında Bursa Jandarma Garnizon Komutanı iken tanıştığını anlatan Yüksel Dilsiz, Ersöz'ün kendisini Bursa'daki dinî cemaatleri izlemek üzere görevlendirdiğini, kendisinin bir süre bu görevi yürüttüğünü ve bunun sonucunda Levent Ersöz'ün Jandarma İstihbarat Başkanı olarak Ankara'ya atandığını söyledi. Ersöz'ün Bursa'daki çalışmaları sebebiyle kendisini Ankara'ya çağırdığını, Güvercinlik'te bulunan Jandarma Genel Komutanlığı Tesislerinde İstihbarat Grup Komutanlığı'nda bir yere yerleştirildiğini ve Mustafa Kılıç sahte kimliği verildiğini anlattı.

Ankara İstihbarat Komutanlığı bünyesindeki ASAF TİM'inde görev yaptığını kaydeden Yüksel Dilsiz, burada Salih Albay'ın grup komutanlığında Levent Ersöz'ün resmi ya da gayriresmi talimatlarını yerine getirdiklerini söyledi. Kendisine Türkiye'deki bütün dinî cemaatlere girip görüntüler elde etme görevi verildiğini söyleyen Yüksel Dilsiz, bu cemaatlerle ilişkisi olan siyasetçilerin, kamu görevlilerinin ve işadamlarının tespit edilmesini sağladığını kaydetti.

VEKİLE TUZAĞI KURDU GENERALLER LOKANTASINDA YEMEKLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Levent Ersöz'ün kendilerinden özellikle iktidardaki AK Parti Milletvekilleri ve Bakanlarının cemaat ve gruplarla ilişkilerini belgelemek ve bunların görüntülerinin alınmasını istediğini kaydeden Dilsiz, AK Parti Milletvekili Z.A.'ya nasıl tuzak kurduğunu şöyle anlattı: Z.A. ve A.Y. isimli milletvekilleri ile temas kurdum. Kendileri ile görüşmek için randevu aldım. Z.A.'yı Konya'da bir cemaatin toplantılarına gidip gelirken tanımıştım.

Bana Ankara 100. Yıl Karakusunlar Mahallesi'nde bulunan Birlik sitesinde bir kafeteryada randevu verdi. Buraya jandarma görevlileri ile gittim. Onlar bizim oturacağımız yeri görüntülemek içi gerekli tertibatı aldılar. Görüşmede bana AK Parti Milletvekilleri ile Birlik Sitesi'nde gittikleri sohbetlerden bahsetti. Beni de sohbet toplantılarına çağırdı, gittim.”

Yüksel Dilsiz, AK Partili Vekili tuzağa düşürmesi olayını Levent Ersöz'e anlattığında Ersöz'ün sevinçten ayağa fırladığını belirterek, “Sevinçten gözleri parladı. Beni defalarca kucaklayıp öptü. 'Hadi devam et seni göreyim' diye defalarca haykırdı. Hatta beni onurlandırmak için Ankara Güvercinlik'teki sadece paşaların girebildiği JEST isimli restauranta gönderdi” diye konuştu.

VEKİLLERİN EVİNE TÜPÇÜ, TEMİZLİKÇİ VE TAMİRCİ DİYE GİRİP İSTİHBARAT YAPMIŞLAR

Levent Ersöz'ün gayrimeşru işlerini takip eden Yüksel Dilsiz, AK Parti Milletvekillerinin evlerine yasadışı şekilde girip istihbarat çalışması yaptıklarını şu korkunç ifadelerle anlattı: Hemen bütün milletvekillerinin evlerinin girişine kameralar ve görüntü alma cihazları yerleştirdik. Hemen hemen tüm AKP Milletvekilleri ve Bakanlarının ev telefonları, bazılarının cep telefonları, korumalarının telefonları, eşlerinin telefonları dinleniyordu. Evlere temizlikçi, tamirci, tüpçü çağrıldığında bazen bunların yerine istihbarat elemanları gönderiliyordu. Bu şekilde evde yaşananlar da gözlenmiş oluyordu.”

Vakit

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*