AK Partili'ye ceza cezası

AK Partili'ye ceza cezası .9820
  • Giriş : 13.08.2007 / 19:30:00

AK Parti İlçe Başkanı'nın çocuklarına ceza kesen polislerin tayini çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şarköy'de, ilçe emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu üç polisin, AKP ilçe başkanı ve AKP'li belediye meclis üyesinin çocukları ile belediye başkanının yeğeni hakkında ehliyetsiz araç kullandıkları için işlem yaptıkları gerekçesiyle tayin edildikleri öne sürüldü. Ancak AKP'liler tayinlerin kendileriyle bir ilgisi bulunmadığını söyledi.

Şehir merkezi çıkışında temmuz başında rutin trafik kontrollerini yapan Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, arka arkaya giden üç aracı durdurdu. Başkomiser Mahsur Bayraktar ve polis memuru Olcay Karagöl, araç sürücüleri M. Karayel (16), R. M. Coşkun (17) ve H. Gürsoy (15) hakkında ehliyetleri olmadığı için yasal işlem yaptı, 1000 YTL para cezası kesildi.

AKP İlçe Başkanı Sebehattin Karayel'in oğlu M. Karayel, AKP'li belediye meclis üyesi Şeref Coşkun'un oğlu R. M. Coşkun, AKP'li Şarköy Belediye Başkanı Can Gürsoy'un yeğeni H. Gürsoy'a ceza kesilmesi seçim döneminde günün konusu oldu.

Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasının ardından, geçen hafta, Başkomiser Bayraktar Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü emrine, polis memuru Karagöl Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü emrine, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Gülşen de İstanbul Florya Polis Okulu'na tayin edildi. Üç emniyet görevlisinin tayinlerinin çıkmasında etkin olduğu öne sürülen AKP İlçe Başkanı Karayel, iddiaları kabul etmeyerek şöyle dedi:

"Bizden kaynaklanan bir şey değil. Öyle bir durum olsa seçimden önce yapardık. Seçimin sonucunun böyle olacağını beklemezdik. Oğlum trafik kurallarına uymamış. Cezasını da vatandaş gibi ödedik. Kimseye kinim yok, memurlar görevini yapmış." Belediye Başkanı Gürsoy da "3.5 yıldır belediye başkanıyım. Kimin tayinini çıkarmışım? Ağabeyimin oğluna ceza yazıldığını sizden öğreniyorum. Emniyet Müdürü tayinini kendi istedi. Diğerlerini de emniyet müdürü il içi tayin yapmış. Tasarruf il emniyet müdürünün kendisindedir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious