AK Parti'nin 21 günü kaldı

AK Parti'nin 21 günü kaldı.8490
  • Giriş : 01.07.2007 / 20:27:00

Devlet Bahçeli, AK Parti iktidarının sonuna 21 gün kaldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP lideri Bahçeli dün gece geldiği Trabzon'da, akşam saatlerinde partililerin karşısına çıktı. Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde Bahçeli, iktidar partisi AK Parti'ye yüklendi.

Karadeniz'de olmaktan gurur duyduğunu belirten Bahçeli, "Türkiye kara bir dönemden geçiyor. Bu kara dönemin sona bulmasına çok az kaldı. Sıkıntıların son bulacağı seçimler çok yakın. Türk milleti iradesiyle göstererek bu kara döneme son verecektir.Trabzon, Karadeniz, Türkiye huzura kavuşacak. Trabzon, Türkiye sırtındaki kamburu atacaktır. AKP iktidarı son bulacak, MHP iktidara gelecek. Bu kararlılığı bu meydandaki Karadeniz uşaklarının gözlerinde görüyorum." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın MHP üzerinden siyaset yaptığını ifade eden Bahçeli, "Başbakan önce kendi siyasi çizgisine bakmalı. MHP başbakanın dediği gibi kimsenin yavrusu değil, Türk Milletinin yavrusudur. Başbakan şunu iyi bilmeli, ihanetin cezasız kaldığı bir dönem olmamıştır. İhanetin bedeli çok ağır olacaktır. AKP iktidarının son 21 günü kaldı. MHP iktidarıyla Türkiye'nin ağaran ufku açılacak." diye konuştu.

2007 yılında Türkiye'nin gündemine 2 konunun oturduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri. Türk Milleti kendi kaderini belirleyeceği için bu iki konuda çok hassas ve iyi bir karar verecektir. Başbakan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu ülkeyi kutuplaşmaya, cepheleşmeye getirmiştir. Sırf bunu Çankaya köşkü için yanıp tutuştuğu için yapmıştır. Sonunda kendisinde cumhurbaşkanlığı vasıflarının olmadığının farkına varmıştır ve bu konuyu istismar etmeye başlamıştır, halka gerçekleri söylememiştir. Eşinin başının bağlı olmasından dolayı da bunlar haremime kadar girdiler, böyle bir terbiyesizlik olur mu? Anayasa Mahkemesi bir karar almış, bu karara saygı göstermek lazımdır. Bu ülkeyi kamplaşmaya, ateşe atmaya kimsenin hakkı yoktur. Cumhurbaşkanlığı makamı Türk milletini temsil makamıdır. Bu kurumu hele de meydanlarda konuşarak yıpratamazsın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious