AK Parti'nin 400 sayfalık savunma metni hazır!

AK Parti'nin 400 sayfalık savunma metni hazır!.7182
  • Giriş : 01.07.2008 / 17:37:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 17:43:54

Yalçınkaya’nın sunumunun metnini bekleyen AKP’li kurmaylar, hazırlıklarını tamamladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in yapacağı sözlü savunmanın Başsavcı’nın yeni iddialarına yanıt olarak yapılacak son eklemeler dışında 400 sayfalık metinden oluştuğu ve savunmanın sunulmasının yaklaşık 6-7 saat süreceği ifade ediliyor. Sözlü savunmanın 75 sayfalık genel bölümünde ön ve esas savunmadan farklı olarak yabancı ülkelerin demokrasi mücadelesinden örnekler verilecek. Uluslararası ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin siyasi partileri kapatma ile ilgili kriterleri anlatılacak. Yalçınkaya’nın iddiaları yeni belgelerle çürütülmeye çalışılacak.

AKP’li kurmaylar, sözlü savunmalarını 3 Temmuz Perşembe günü Anayasa Mahkemesi’ne sunacak. Sözlü savunma ile ilgili son hazırlıklar da tamamlandı. Sözlü savunmanın genelinin son eklemelerin dışında 75 sayfalık bir metinden oluştuğu öğrenildi. Geneli üzerinde savunma yapacak olan Devlet Bakanı Çiçek, savunmayı metinden okuyacak. Sözlü savunma yapılırken, iddiaları çürütmeye yönelik yanıtlar yeni belgelerle desteklenecek. Genel, kişisel ve belgelerle birlikte sözlü savunmanın tamamının 400 sayfadan oluştuğu kaydedildi. Uzun bir sözlü savunma yapacak olan AKP, sözlü savunma için yeni belgeler derlediği de kaydedildi. Belgeler arasında yabancı basından alıntılar da var. AKP, özellikle demokrasi özgürlük açılımları ile ilgili icraatlarını belgelerle destekleyecek.

SAVUNMA ÖNCESİ MYK TOPLANACAK

AKP, 3 Temmuz Perşembe günü Anayasa Mahkemesi’ne sunacağı sözlü savunma öncesi sabah saatlerinde Başbakan Erdoğan başkanlığında MYK toplanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious