AK Partinin adayı Poyraz iddialı!

AK Partinin adayı Poyraz iddialı!.6028
  • Giriş : 26.03.2009 / 15:16:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 15:22:32

Haber Aktüel'e konuşan AK Partili Ahmet Poyraz kazanacağın oldukça emin görünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Anadolu yakasının en önemli ilçelerinden birisi Çekmeköy… Tüm dünyanın hayallerini süsleyen bu büyük metropolün büyük ilçesi Çekmeköy'ü yönetmek için yarışan adaylar son kozlarını oynuyorlar.

 

Çekmeköy'de AK Parti'nin adayı Ahmet Poyraz'ın şansı yüksek görülüyor. Hatta bazı çevrelere göre kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Biz de Çekmeköy yönetimine en yakın isim Ahmet Poyraz'la konuştuk. Nasıl kazanacağını ve kazanınca neler yapacağını sorduk.

 

Röportaj: Muaz Kalaycı, Genel Yayın Yönetmeni

Redakte: Sevim Ceylan

 

— Çekmeköylüler oylarını neden size verecek? Sizin diğer adaylardan farkınız ne? Projelerinizi anlatır mısınız?

 

Öncelikle sizlere teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bir defa şunu iyi bilmemiz lazım. Yerel seçimlerde hangi partiden olursa olsun tüm adaylar tabi ki istisnaları ayrı tutarak söylüyorum, aday olduğu bölge ve o bölgede yaşayan insanlar için iyi şeyler yapmak, gelecekte, yaptığı güzel hizmetlerle anılmak, hizmet etmekten dolayı yaşayacağı mutluluk için bu makama talip oluyor. Bu samimiyetle başlayan yarışta tabiki bir kişi bu ipi göğüsleyip başkan olabiliyor. Halkımız kimin daha iyi hizmet edeceğini düşünürse tabiî ki onu bu yarışın birincisi yapıyor. Gerçek şu ki Halkımız çok bilinçli. Burada özgür tercih hakkını kullanırken hizmetin kimin tarafından gerçekleştirilebileceğini tesbit ederek tercihte bulunuyor.  Aslında tüm adayların yapmak istedikleri ve vaatleri hemen hemen aynı. Aynı ise neden bir kişi seçilebiliyor? Nedeni; söylediklerini gerçekleştirebileceğine inandıkları aday hangisi ise onu desteklemeleridir. İşte bu yüzden halkımızın bizi tercih edeceğini düşünüyorum. Çünkü; bizim geçmişimizde belediyeciliğin altın yılları var. Biz hizmetin nasıl gerçekleştirileceğini biliyoruz. Çünkü; bir zamanlar hayal bile edemediğimiz güzellikleri bizimle ve birlikte yaşadık.. Vaat ettiklerimizi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başkan olana kadar her şey mubah deyip tutamayacağımız, altından kalkamayacağımız sözler verip, sonra da keyif sürmüyoruz. Neden hizmete talip olduğumuzu  asla unutmadan yol alıp sonuna kadar aynı aşkla yürüyoruz. Çünkü; bu makamın ve hizmetin hakkını veriyoruz. Bu makamın sorumluluklarını ve vebalini çok iyi biliyoruz..   Çünkü biz hizmet etmenin sevda olduğunu, Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunu biliyoruz. Analarımız bizi büyütürken bu bilinçle büyüttü. Çünkü biz ne ekersek onu biçeceğimizi biliyoruz. Halkımız bizi iyi tanıyor. Farkımızı biliyor. İşte bu yüzden bizi destekleyeceklerine inanıyorum.

 

Çekmeköy için yapacağımız projelere gelince; Tam teşekküllü bir hastane, metronun Çekmeköy'e gelmesi, belediye otobüslerinin sayıları artırılarak her yere kolay ulaşımın sağlanması, her mahalleye bilgi evleri, nikah sarayı, kültür merkezleri, belediye hizmet binası, prestij meydanlar, her mahalleye sağlık ocağı, uluslar arası kongre merkezi, kapalı spor kompleksi,  stadyum,  kadın barınma evleri,   engelli eğitim ve rehabilitasyon merkezi,  aşevi, yeraltı otoparkları, meslek edindirme kursları, mahalle evleri, 2B ve tapu sorunu olan bölgelerde bu sorunu çözmek vb.

 

— Çekmeköy için yapmayı planladığınız projeleri gerçekleştirecek bütçe hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Bir önceki sorunuzu cevaplarken, adayların vaatlerini gerçekleştirebiliceğine olan inancın bir sonucu olarak halkın o adayı desteklediklerini söylemiştim. Bu şu demek. Evet tüm adaylar projeler hazırlayıp seçilirse bunları yapacağını söylüyor. Peki seçilen her aday söylediklerini gerçeğe dönüştürebilir mi. Hiç bir aday yapabildiğim kadarını yapmaya çalışacağım demez. Hele bir seçilelim bakarız der. Ama bu böyle değil. Vaat ettiklerini yapamayacaksan niçin söz verdin. Elbette  Halk bunu unutmaz. Biz yapabileceklerimizi söylerken bunların yapılması için gerekli olan desteğin ve gücün bizimle birlikte olacağını bilerek, bu konuda Sayın Başbakanımız'dan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız'dan, Çekmeköy için aldığımız destek sözüyle yapacağız diyoruz. Yapmak istediklerinizi yaptırabilirseniz bir şeyler yapmış olursunuz. Kimse tek başına bir şey yapamaz. Buna ne gücü, ne de kaynakları yeter. Ama eğer siz ve bölgenizde yaşayanlar için yapmak istedikleriniz destekleniiyor, birlikten doğan güce inanılıyorsa ancak o zaman hayaller gerçeğe dönüşebilir. Biz halkımız için yapmayı düşündüğümüz tüm projelerde şimdiden desteği arkamıza aldık. Vaat ettiğimiz tüm projeleri birer birer gerçekleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.   

 

— AK Partinin iktidarda olması seçim sürecinizi nasıl ve ne kadar etkiliyor?

 

Oldukça olumlu etkiliyor.  Olumlu etkilemesininin nedeni çok açık. Çünkü AK Parti halkın verdiği desteği boşa çıkarmamış, Türkiye'nin ufkunu açmış, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmış ve Türkiye'yi tüm dünyanın gözünde prestijli bir ülke haline getirmiştir. Her alanda gerçekleştirilen başarılı hamlelerle halkın sevgisini ve desteğini kazanmıştır. AK Parti iktidarına olan güvenle ülkemiz her geçen gün daha da büyüyerek geleceğe doğru sağlam adımlarla yol alıyor. Ak partinin Adayı olmamın avantajı olduğu yadsınamaz bir geçektir. Ama bu öylesine oluşmuş bir avantaj değil, halkın verdiği desteğin  hakkının verilmiş olmasından kaynaklanmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir.

 

—  Çekmeköy İstanbul standartlarında ne durumda?

 

Çekmeköy az zamanda çok yol almış ender yerlerden biridir. 10 yıl önceki çekmeköy fotoğraflarını görseniz bu günkü Çekmeköy'ün ne kadar geliştiğini ve kıymetlendiğini görürsünüz. Şimdi Alemdağ, Ömerli, ve Taşdelen'in, Çekmeköy'le birleştirilerek tek ilçe olmasıyla birlikte, Çekmeköy daha da büyümüş, daha da güçlenmiş, ama İstanbul standartlarına ulaşması için   yapılması gerekenler artmış, hızla yapılması gerekli hale gelmiştir. Bazı bölgelerimizin bu standartları yakalamış olması bizi tatmin etmez. Tüm bölgenin aynı oranda büyümesi gelişmesi ve güzelleşmesi, Çekmeköy'ü  İstanbul standartlarına ulaştırmak için hiç vakit kaybetmeden aşkla çalışılması gerektiğini, Çekmeköy tümüyle bu kaliteyi yakaladığı zaman ancak görevimizi hakkıyla yapmış olacağımızı biliyoruz. Bunu da gerçekleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 

 

— Sizce oy oranı size en yakın rakibiniz kim?

 

Bu bir seçimdir. Ve her şey sandıkta belli olur. Genel  olarak bakıldığı taktirde tüm adayların seçilme ihtimali vardır. Sonuçta sadece 1 kişi başkan olmaya hak kazanacaktır. Ben, bize yakın olan adaylar kim diye düşünüp ona göre siyaset yapmam. Oranlarla ilgilenmem. Bu seçim atmosferinde hakkıyla çalışır gayret eder sonucun hayırlı olmasını dilerim. 29 Mart'ta   Halkımızın teveccühü benden yana  olursa da,  ayrım yapmadan beni ve diğer adayları destekleyen herkesin başkanı olurum.

 

— Bir konuşmanızda “Ayak basılmadık yer kalmayacak” dediniz. Çekmeköy'de ayak basmadık yer kaldı mı? Gezdiğiniz yerlerdeki ilgiden memnun musunuz?

 

Ayak basmadık yer kalmadı desem yeridir. Tabiî ki burada ilçe başkanımız Şahmettin Yüksel başta olmak üzere bu süreçte benimle birlikte gece gündüz demeden çalışan ilçe teşkilatımın hakkını teslim etmeliyim. Gittiğimiz her yerde Halkımızın bizlere karşı yoğun teveccühü ve ilgisi ile karşılaştım.  Hayatım boyunca unutamayacağım çok güzel anlar yaşadım. Ayrıca bu koşuşturma sırasında Bakanlarımızın ve milletvekillerimizin de bölgemize gelerek çalışmalarımıza katılması bizleri oldukça onurlandırdı. Eğer başkan olmak nasip olursa aynı tempo ile her an halkımın yanında olup, onların acılarını, hüzünlerini, mutluluklarını birlikte yaşayacağım. Benim için asıl yarış başkan olduktan sonra başlayacak. O yarışın adı hizmet yarışı olacak. Ve yine ayak basılmadık yer, çalınmadık kapı kalmayacak.    

 

— Siyaset demek özel hayatın kısıtlanması demektir. Özel hayatınıza zaman ayıramamaktan şikâyet ettiğiniz oluyor mu?

 

Her zaman şunu söylüyorum. Bu bir sevdadır. Eğer ki siyasetin içindeyseniz ve  size verilen bu görevin hakkını vermek istiyorsanız özel hayatınız neredeyse yok demektir. Hizmet etmek için yapılan siyaset bir sevdadır. Hayatım boyunca bu durumdan hiç şikayet etmedim. Her zaman bu yoğunluk beni daha fazla ayakta tutmuştur. Daha büyük hizmetler gerçekleştirme hayali beni daha da güçlendirmiştir.      

 

— Seçmenlerinize bizim aracılığımızla “son bir söz”ünüz var mı?

 

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Eğer ki halkımızın desteği ile Başkan olursam, bana oy verenlerin bir gün karşıma geçip “ Sana oy verdim Başkan ve oyum sana helal olsun”  dedirtemeyeceksem, Allah bana bu makamı nasip etmesin diyorum. Halkıma,  beni yetiştirenlere, bana inananlara layık olmak için yılmadan ve yıkılmadan aşkla çalışacağıma söz veriyorum.

 

Sizlere de tekrar teşekkür ediyor, yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

 

…bitti!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*