AK Partinin binasında bomba patladı! (YORUM)

AK Partinin binasında bomba patladı! (YORUM).11202
  • Giriş : 02.07.2007 / 22:50:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:46:07

AK Partinin binasında bomba patladı! MHP’nin binası kurşunlandı! Bu terör öyle böyle bir terör değil…!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kalem sıcağa yenildi. Yazılarda haliyle biraz gecikti. Havalar serinleyince yazılara gün geldi. Selamlar, muhabbetler, medevvetler, selametler ve dahi bereketler efendim.

 

İstanbul son 100 yılın en sıcak günlerini yaşadı. Meteoroloji böyle söyledi. İstanbul yanarken Güney kavruldu, Ege eridi. Sıcaklık etkisini artırdıkça kan adeta beyne sıçradı. Ama serinleyecek bir şeyler yinede vardı.

 

Siyasetin soğuk yüzü kendisini bu sıcak yaz günlerinde de gösterdi. Birileri sıcaktan yanarken birileri dolaptan çıkan buz kalıbı gibi sopsoğuktu.

 

22 Temmuz'a sayılı günler kaldı. Türkiye, teskeresi gelen asker gibi heyecanlı ve baskılı.

 

Heyecanlı, çünkü daha güzel günlerin hayalleri kurulmaya başlandı bile. Kimisi 22 Temmuz'dan sonra düğün gününü bile aldı. Bazıları da seçim sonrası tarla takım almanın peşinde.

 

Baskılı, çünkü yalan vaatlerin gerçekliğine emin olmakla olmamak arasında gidip geliniyor. Mazotun fiyatını düşürene mi vermeli oyu, yoksa ÖSS'yi kaldıracak olana mı? Kuzey Irak'ı gümletecek parti mi oyu hak ediyor, hamileliği 6 aya indirecek olan mı?

 

“Barajı aştık, Allah cezanızı verecek!” Verecek verecek! Ben, enayi yerine koyulmaktan usandım arkadaş. Bana neskafe üçü bir aradayı gerekirse dördü bir arada yapacak bir cengâver lazım! Ya da Çiğ köfteleri tavandan düşürmeyeceğini vaat eden bir babayiğit çıkmalı meydana.

 

ÖSS'yi kaldırırım derken parayı kaldırıyorsunuz. İktidara oturacağım diye tepemize biniyorsunuz. Ezilenler iktidar olacak diye insanları ezdikçe eziyorsunuz. PKK terörünü bitireceğim diyorsunuz ama oluşumunu başlattığımız siyaset terörünün lafını bile etmiyorsunuz. AK Partinin binasında bomba patladı! MHP'nin binası kurşunlandı! CHP'nin binası taşlandı! Bu terör öyle böyle bir terör değil…! Cık cık cık! Kızdırmayın kelimi!

 

22 Temmuz'da sandıklara uzanan eller kandırılamayan seçmenin kendi eli mi olacak, yoksa bol keseden bol yalan vaatlerle halkı kandıran siyasetçilerin eli mi olacak? Bekleyin görün! Reklâmlardan sonra! Ne reklâmı mı? Partilerin seçim bantlarını izlemediniz galiba. Bu reklâmlar mazot kokuyor arkadaş! Alırım oylarını diyorum sana!

 

Bu iş reklâm filmiyle bitecek iş değil Başkanım! Baksanıza herkes tek başına iktidar. “Türban sorununu ortadan kaldıracağım” diyen tek başına iktidar oluyor memlekette.

 

Meziyet tek başına iktidara gelmekte değil “Büyük” Başkan, meziyet tek başına iktidar olmanın “büyüklüğünü” idrak edebilmekte. Lütfen bu deli saçmalara bir son veriniz. Malum tek başına iktidar olunca “tek başına” oluyorsunuz. Şuan görünen 6 tane tek başına iktidar var. Cem Uzan bile iktidara yürüyor(muş), haberiniz ola!

 

Herkes işini yapsın birader. Yapabileceğini yapsın! Otobüsün üzerine çıkıp torbayı doldurmasın! Doldurmasın!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious