AK Parti'nin Diyarbakır iddiası sürüyor

AK Parti'nin Diyarbakır iddiası sürüyor.23135
  • Giriş : 15.11.2008 / 18:56:00

Yerel seçimler öncesinde AK Parti ve DTP arasındaki Diyarbakır savaşı devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, partisinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkanı adayını kısa zaman sonra açıklayacaklarını belirterek, "Adayımızı açıkladığımızda vatandaşlarımız da tercihlerini ortaya koyacak ve Diyarbakır AK Parti'li bir başkana kavuşacak." dedi.
AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Tanrıverdi ve Abdulkadir Aksu, Diyarbakır İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Tanrıverdi, yaklaşan yerel seçimler öncesinde, çalışmaları gözden geçirmek, partinin yetkili kurumları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle görüşmeler yapmak üzere Diyarbakır'a geldiklerini söyledi.

Yerel seçimler için çalışmaları sürdürdüklerini aktaran Tanrıverdi, "Belediye başkanları AK Parti'li olmayan Diyarbakır, Eskişehir, İzmir, Mersin ve Trabzon'un aralarında bulunduğu yerlerde daha yoğun olarak, değişik stratejiler belirledik. Bu illerde milletvekillerimiz ve parti teşkilatlarımız hizmetten mahrum kalan vatandaşlara dolaylı hizmet vermektedirler." diye konuştu.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAHA FAZLA GELİR ALIYOR

AK Parti olarak Türkiye'nin her yerinin, gelişim, değişim ve dönüşümden yararlanmasını istediklerini anlatan Tanrıverdi, şöyle konuştu: "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, aralarında AK Partili belediyelerin de bulunduğu diğer büyükşehir belediyelerinden daha fazla gelir alıyor. AK Partili belediyeler bundan önceki zamanlarda kıt imkanlarla güzel hizmetler yaptılar. İnsan ve hizmet odaklı çalıştıkları için güzel işler ortaya koydular. Herkesin yararlanacağı sosyal donatı alanlarını oluşturdular."

Diyarbakır'ın AK Parti'li bir başkana kavuşacağını ileri süren Tanrıverdi, "Adayımızı açıkladığımızda vatandaşlarımız da tercihlerini ortaya koyacak ve Diyarbakır AK Parti'li bir başkana kavuşacak. Diyarbakır'dan bir yıllığına ayrılıp geri gelecekler Diyarbakır'ı tanımayacak. İnsanlar daha huzurlu yaşayacak. Halk ve esnaf rahatsız olmayacak. Kepenkler kapanmayacak. Çocuklar sokaklarda başka şeyler yerine top oynayacak. AK Parti olarak burada kavgadan yana değiliz, barış içerisinde bir yarış yapacağız. Kim ne yaparsa yapsın demokrasi içerisinde mücadele edeceğiz. Hangi demokrasi dışı argumanları kullanırlarsa kullansınlar başarılı olamayacaklardır." şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu da, her zaman ak ve temiz bir siyaset yaptıklarını ifade ederek, "Yerel yönetim seçimleri önemli bir sınav olacak. AK Parti olarak, ne dediysek bunun arkasındayız. Yaratılanı Yaradan'dan dolayı seviyoruz. Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i ve Arap'ı hepsi bir büyük ailenin fertleriyiz. Hep birlikte bu ülkede kalkınmayı gerçekleştireceğiz. Refahımızı yayacağız." ifadesini kullandı.

GAP yatırımları kapsamında Siirt'te 12 tane baraj yapılacağı müjdesini de veren Aksu, dün ikisinin inşaatında incelemelerde bulunduğunu, diğer 10'unun ise ihale aşamasında olduğunu belirterek, bunların çok önemli yatırımlar olduğunu sözlerine ekledi.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*