AK Parti'nin hedefi, başörtüsüne her yerde özgürlük!

AK Parti'nin hedefi, başörtüsüne her yerde özgürlük!.11593
  • Giriş : 25.01.2008 / 16:01:00

Tuna, hedeflerinin üniversitelerden sonra kamudaki başörtüsü yasağını kaldırmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis Anayasa Komisyonu üyesi AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, hedeflerinin üniversitelerden sonra kamu hizmetlerinde de türban yasağını kaldırmak olduğunu söyledi.

Kamu hizmetinde türban yasağı olmasının 'utanç verici' olduğunu söyleyen Hüsnü Tuna, 'zamanı gelince' bu düzenlemelerin de gündeme geleceğini belirtti.

Türkiye'de özgürleşme adına yeni bir Anayasa çalışması yapıldığını hatırlatan Hüsnü Tuna, "Bunun için de bir değişiklik düşünülüyor. Bu değişiklikte hedef bir özgürlüğün sağlanması; ikincisi bu özgürlüğü sağlayacak maddenin yargı veya başka bir unsur tarafından ortadan kaldırılmamasının tedbirinin alınması" dedi.

"Üniversitelerde kılık kıyafet serbest olursa, kamu hizmetinde yasak devam eder mi?" diye soran Tuna, "İnşallah hedefimiz kamu hizmetlerinde de yani kamu hizmeti veren personellerde de böyle bir yasağın olmamasıdır. Bu utanç verici birşey diye düşünüyorum. Ama bunun yeri 42'nci madde değil. Çünkü 42'nci madde eğitim hakkıyla ilgili madde. Orada çalışma hakkını düzenleyemiyoruz. Zamanı gelinçe inşallah o çerçevedeki düzenlemeler de gündeme gelecektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious