AK Parti'nin hedefi 43 milyon seçmen

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Kasım 2007’de yapılacak genel seçim için adeta ‘Seferberlik’ ilan eden AK Parti Genel Merkezi, 43 milyon seçmenle bire bir görüşmeyi hedefliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş gazetemize yaptığı açıklamada, seçime hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 1.5 milyon kişinin seçim çalışmaları için eğitimden geçirileceğini belirten Ataş, “Biz önce bir altyapı oluşturup görevli teşkilat mensuplarının eğitimini yapıyoruz. Bugüne kadar yapılmayan bir yöntemi ilk kez uygulayacağız. Yani ‘Sandık ve seçmen’ esaslı bir modelle Türkiye genelindeki 43 milyon seçmene bire bir ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Gençlere ayrı önem

1 Mart 2007 tarihine kadar AK Parti’ye üye olup da seçmen listelerinde yer almayanları tek tek tespit ederek güncellemelerini yapacaklarını anlatan Ataş, “Eğer adres değiştiren üyemiz varsa, bunlara ulaşacağız. Bu seçimde ilk kez oy kullanacak olan genç seçmenleri tespit ederek onlara ulaşacağız” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Kasım 2007’deki seçimler için başta genç seçmenler olmak üzere, 43 milyon seçmene ‘Mektupla’ ulaşacak. AK Partili Ataş, seçim çalışmaları için çeşitli cd ve broşürler hazırlandığını da belirterek, “Seçmenlerimize AK Parti iktidarı döneminde yaptığımız icraatları tek tek anlatacağız” diye konuştu.

Sevinç-keder birliği

Öte yandan seçmenle bire bir yapılacak görüşmelerde parti görevlilerinin nasıl davranacaklarına yönelik broşürler de bastırıldı. Başbakan Erdoğan’ın ‘Haydi Gençler Seçmen Olmaya’ sözlerinin yer aldığı ilk broşür 2007 Kasım seçimlerinde oy kullanacak gençlerden seçmen listelerine kayıt yaptırmaları isteniyor. Erdoğan’ın sevinçte de, kederde de beraberiz’ ifadesinin kullanıldığı ikinci broşürde de seçimlerin 4 Kasım 2007 tarihinde yapılacağı belirtilerek, seçmen kütüğünün güncelleştirilmesine yönelik bilgilere yer veriliyor. Sandık görevlilerinin seçim öncesi yapacakları çalışma usul ve esaslarının yer aldığı üçüncü broşürde de seçmen ziyaretlerinde nasıl davranacakları konusunda uyarılara yer veriliyor. Buna göre, seçmene yönelik bütün çalışmalar, mahalle ve sandık bölgesi zemininde üyelerin aktif katılımı ile bire bir görüşme yöntemiyle yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious