AK Parti'nin İzmir adayı kesinlik kazandı

AK Parti'nin İzmir adayı kesinlik kazandı.13458
  • Giriş : 12.01.2009 / 07:30:00
  • Güncelleme : 11.01.2009 / 23:50:45

AK Parti'ninİzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday göstereceği isim kesinleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İzmir Milletvekili Taha Aksoy, AK Parti'nin 29 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye başkanı adayı oldu...

Aksoy, bu sabah Başbakan Erdoğan tarafından arandığını, bugün Ankara'da yapılacak toplantıda, Başbakan Erdoğan tarafından 29 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak açıklanacağını söyledi.

AK Parti bir önceki yerel seçimde de Ahmet Piriştina'nın karşısına Aksoy'u çıkarmıştı. Aksoy beklenenin oldukça üzerinde bir oy aldığı seçimde Piriştina'ya karşı kaybetmişti.

TAHA AKSOY KİMDİR?

Taha Aksoy, 20 Temmuz 1947'de Erzurum Horasan'da doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Nezahat'tır. İnşaat Yüksek Mühendisi; ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı bölümde tamamladı. ODTÜ'de Asistan, Münih Teknik Üniversitesi'nde Araştırma Asistanı, Cidde Melik Abdülaziz Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak bulundu. ODTÜ Akademik Konsey Üyesi, Betonsan AŞ. Genel Müdürü, AFA İnşaat A.Ş. Proje Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı, Çimentaş Topluluğu Planlama Koordinatörü ve İcra Kurulu Üyesi, Beşer Balatacılık A.Ş. Genel Müdürü, ATAY Holding A.Ş. Ticaret Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi, 23. Dünya Üniversitelerarası Yaz Oyunları Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Başkanı, Avrupa Gazbeton Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Prefabrik Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İnşaat Mühendisleri Odası, ODTÜ Mezunları Derneği, ESİAD ve TÜSİAD Üyeliklerinde bulundu. 23. Dönem'de Türkiye-AB KPK Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Almanca bilen Aksoy, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*