AK Parti'nin liste dışı vekilleri buluştu

AK Parti'nin liste dışı vekilleri buluştu.12459
  • Giriş : 03.06.2008 / 10:44:00

22 Temmuz seçimlerinde AK Parti’den milletvekili seçilemeyen eski vekiller geçen hafta Ankara'da bir araya gelerek AK Parti’yi tartıştı. Muhaliflerin yemeğinde kimler vardı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana eski Milletvekili Recep Garip’in organize ettiği toplantı perşembe günü Çukurambar’da bulunan Canlı Konak Restaurant’ta buluştu. 60 kişilik yemeğin parasını da İstanbul eski Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu’nun verdiği öğrenildi. 22 Temmuz seçimlerinden sonra ilk kez bu kadar kalabalık bir toplantı yapılırken, eski vekiller önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelme kararı aldı.

Yemekte kimler vardı?

Yemeğe 58. hükümette bakanlık yapan Ertuğrul Yalçınbayır ve İmdat Sütlüoğlu’nun yanı sıra Cengiz Kaptanoğlu, Musa Uzunkaya, Sebahattin Yıldız, Telat Karapınar, Cüneyt Karabıyık, Nurettin Aktaş, Saffet Benli, Abdullah Cantimur, Mahfuz Güler’in de aralarında bulunduğu isimler katıldı.

Organizasyonu yapan Recep Garip, 110 eski vekili telefonla aradığını bazı arkadaşlarının şehir dışında olduğu için katılamadığını söyledi. AKP’liler, amaçlarının alternatif bir hareket veya muhalefet başlatmak olmadığına dikkat çekerken, eski bir vekilin Başbakan’a yönelik, “Osmanlı’da padişahlar bile vezir, sadrazam ve ulemaya danışırdı. Genel Başkan mutlak bir kral gibi” sözleri dikkat çekti.

Erdoğan’ın ve parti yönetiminin eski vekilleri ihmal ettiği belirten AKP’liler şu eleştiri yaptı: “Biz kimseye muhalefet etmiyoruz. Ama 22 Temmuz’dan sonra bizi unuttular. Ne Başbakan ne parti yönetiminden kimse bizi aramıyor. Biz partinin kötü olmasını istemiyoruz. Ama bu anlayış da doğru değil.”

AKP’ye açılan kapatma davası için, “Burada bulunanlar hepsi ’parti kapatılsın’veya ’kapatılmasın’dese bir anlamı olmaz. Bu hukukun vereceği bir karar” yorumu yapıldı.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious