'AK partinin seçimlerinde tarafsızım'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, haftasonu yapılacak AK Parti İl Kongresi'nde taraf olmadığını belirterek, "Ak Parti kongresini sağlıklı bir şekilde yapacaktır. Kongreye karışmıyorum." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 yıldan bugüne kadar siyasi ayrıcalığı belediyeye sokmadım. Belediyeye siyaset sokmayan bir insanın siyasi partilerin içişlerine karışması söz konusu olamaz. Belediyemizin ve sorumluluğunu üstlendiğim 3 bin 225 belediyeden oluşan Türkiye Belediyeler Birliği'nin bunca sorunu varken, AK Parti kongresine karışmam söz konusu olamaz. AK Parti kongresini sağlıklı ve demokratik bir şekilde yapacaktır" dedi.

Durak, mevcut il başkanı ile aralarında sorun olmadığını da dile getirerek, "Şayet değişimde yeni bir il başkanı ve yönetim gelirse kesinlikle onlarla da sorunum olmayacaktır. Ben herkesle çalışırım" şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan yerel bir televizyonda yayınlanan programa katılan AK Parti İl Başkanı Abdullah Doğru, telefonlarının dinlendiğini ve konuşmalarının aleyhinde kullanılmak istendiğini öne sürdü. İl başkanı olarak doğal aday olduğunu ve bu süreçte yıpratılmak istendiğini kaydeden Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın tarafsızlığından övgüyle söz etti. Doğru, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'e başkanlığı sürecinde ciddi emekleri olduğunu da belirterek, "Aynı samimiyeti kendilerinden göremedim. Dar günde verilen lokma ile bol günde verilen lokma aynı değildir. Herkes bir hesap yapıyor. Ancak unutulmasın ki Allah'ın da bir hesabı var" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious