AK Parti'nin Şener'i partiden ihraç edeceği bildirildi

AK Parti'nin Şener'i partiden ihraç edeceği bildirildi.15699
  • Giriş : 06.05.2008 / 07:03:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 23:53:20

AK Parti Disiplin Kurulu'nun, Şener’i partiden ihraç amacıyla dosya hazırladığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan eski yardımcısı ve MKYK üyesi Abdüllatif Şener’in açıklamaları partide rahatsızlık yarattı. AKP Disiplin Kurulu'nun, Şener’i partiden ihraç amacıyla dosya hazırladığı ve son kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MYK toplantısında vereceği bildirildi. Şener’in ise bu tür bir gelişme durumunda, savunma dahi vermeden istifa edeceği kaydedildi.

'GERÇEK DIŞI HABER YAYMAK'

Şener hakkında, "Basın yayın araçları ile, parti yöneticileri, üyeleri veya tüzel kişiliği hakkında kamuoyu önünde gerçek dışı haber yaymak, hakaret, küçük düşürücü beyanlarda bulunmak suretiyle tüzüğün 117/7. maddesine aykırı davranışta’’ bulunduğu gerekçesiyle kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilebileceği belirtiliyor. Daha önce Balıkesir eski milletvekili Turhan Çömez de bu maddeden ihraç edilmişti.
AKP’de, Şener’in son demecinin büyük rahatsızlık yarattığı ve Merkez Disiplin Kurulu'nun harekete geçtiği bildirildi.

Şener son demecinde "Başbakan Erdoğan'ın, 22 Temmuz seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı adayı olan Abdullah Gül'e, yeniden iktidara gelmeleriyle birlikte, ''Bireysel tutkularından fedakarlık yap, aday olma'' dediğini iddia etmişti. Şener, Başbakan'ın, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını istemediğini öne sürmüştü. Siyasette boşluk olduğunu ve yeni bir siyasi parti için hazırlık yaptığını da açıklayan Şener, AKP’nin siyasetteki boşluğu dolduramadığını da belirtmişti.

Şener hakkındaki ön inceleme AKP Disiplin Kurulu üyeleri Enver Yılmaz, Mehmet Ali Bulut, Hakkı Köylü, Muammer Kakı, İsmail Safi, Mustafa Ünal, Kemalettin Göktaş, Ramazan Toprak, Belma Sekmen Satır ve İhsan Arslan tarafından yapılacak. Disiplin Kurulu'na sevki kararlaştırıldığı taktirde Şener’den savunması istenecek. Ancak Şener’in, savunma göndermeden, istifa yolunu tercih edeceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious