AK Parti'nin sıradışı kömür savunması!

AK Parti'nin sıradışı kömür savunması!.18108
  • Giriş : 14.12.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 23:31:34

Hükümetin, sert şekilde eleştirilen 'kömür yardımı' uygulamasına AK Parti'den savunma geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kömür dağıtımlarının savunması Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan geldi. Adapazarı Belediyesi tarafından yaptırılan 500 sosyal konutun anahtar teslimi törenine katılan Yazıcı, yaptığı konuşmada, sosyal devletin vatandaşını karda, kışta soğuğa terk edemeyeceğini ifade etti.

"KÖMÜR DAĞITMAZSAK AĞAÇ KESERLER-KAÇAK ELEKTRİK ÇEKERLER"

Yazıcı, "Vatandaşı karda, kışta sokakta bırakan ülke yöneticilerinin millet nezdinde vicdani sorumlulukları vardır. Vatandaşımız ısınamıyorsa, ısınma imkânı yoksa onu ısıtacağız. Nasıl ısıtacağız? Bugünkü imkânlar kömürle ısıtmaya imkân veriyor. Türkiye'nin yeteri kadar doğalgazı yok, dağ tepeye doğalgaz götüremez. Siz vatandaşa kömür vermezseniz nasıl ısınacak? Ya tezek yakacak, ya da orman köylüsü ise odun yakacak. Odunu nasıl temin edecek? Orman kesecek. Ya da kaçak elektrik kullanacak. Başka alternatifi var mı? O halde sosyal devlet vatandaşını ısıtmak zorunda." şeklinde konuştu.
Kömür yardımının hak etmeyenlere verildiği iddiaları olduğunu ifade eden Yazıcı, şunları söyledi: "Biz kömür dağıtırken Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yapıyoruz. İlçelerde kaymakamlar, illerde valiler başkanlığında bu yardımları gerçekleştiriyoruz. Vakıf tarafından muhtaç vatandaşlar tespit ediliyor. Vakıflarda belediye başkanları, daire müdürleri, köy, mahalle muhtarları, il genel meclisi üyeleri, yardımsever vatandaşlardan da temsilciler var. Yardıma ihtiyacı olanları bu heyet tespit ediyor. Biz dağıtımını gerçekleştiriyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*