AK Parti'nin son bombası STAR

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, ekonomi politikalarını eleştiren muhalefete bu kez Manisa’dan yanıt verdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dün Manisa ve İzmir’deydi. Önce Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 416 konutun anahtar teslim törenine katılan Erdoğan ardından da partisinin Manisa ve İzmir il kongrelerinde konuştu. Hükümetin 3.5 yıllık icraatlarını anlatan Erdoğan, ‘Bazıları (yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadelede neler yaptılar?) diyor. Onlara rakamlarla cevap vereyim. AK Parti’nin felsefesinde laf üretmek yok, iş üretmek var, biz yaptığımızı konuşuruz, onlar yapmadıklarını konuşurlar’ dedi. Atatürk’ün gösterdiği hedefe azim inanç ve kararlılıkla koştuklarını belirten Erdoğan şu mesajları verdi:

Bunların aşkı sevdası yok...

İMARZEDELER: İmar Bankası mağdurlarına şu ana kadar 6,5 katrilyon lira ödeme yaptık. Kalan kısmını Ocak 2007’ye kadar ödeyeceğiz.

UNUTKANLAR: Göreve geldiğimizde enflasyon yüzde 30’daydı, yüzde 7.7’ye indirdik. Milli gelir 180 milyar dolardan, 361 milyar dolara yükseldi. Bunlar çok unutkandır. 24 ayarla yolu kapla (Niye 24 ayarla) derler. Hemen başlarlar onu tartışmaya. (24 ayar sarı altın mı olacak, platin mi olacak) diye. Bunların çakılı çivileri var mı, sormak lazım. Bunların millete aşkı sevdası yok.

Türkiye, IMF’nin kurucu üyesi

IMF: (AK Parti, IMF ne derse onu yapıyor) diyorlar. IMF’nin doğru tavsiyelerini alırız. Yanlış olan tavsiyelerine hiçbir zaman (evet) demedik, demeyiz. Kaldı ki, IMF bizim düşmanımız değil. Türkiye IMF’nin 29 kurucu ülkesinden biridir.


EĞİTİM: Eğitim alanında yapılan çalışmalara da değinen Başbakan Erdoğan, önümüzdeki yıl liselere de ücretsiz kitap vereceklerini yineledi. Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda velilere şöyle seslendi: ‘Okuldan para istenmesi halinde kesinlikle vermeyin. Hiç para vermeyin. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet edin. Kaymakamlığa şikayet edin. Yine olmazsa Başbakanlığa, Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayetinizi bildirin.’

HEDEF DiK BiR TURKiYE

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 416 konutun anahtar teslimi ile 544 konutun temel atma törenlerine de katılan Erodoğan, Türkiye’nin AB sürecinde ve tüm değişen bölgesel süreçlerde itibarlı dimdik bir duruş sergilediğine işaret etti. Erdoğan, şöyle konuştu: ‘Politikamız şu, düşman üreten değil, dost kazanan bir Türkiye, dikleşen değil, dik duran bir Türkiye. Gerek AB’de, gerek AGİT’de, gerek NATO’da, bu politikasını sürdüren bir Türkiye var.’

Toplu konut projelerinden vazgeçmeyeceklerini de belirten Erdoğan, ‘Biz vatandaşımızı faize mahkum etmedik, etmiyoruz. Sadece doğan enflasyon, takside yansıtılacak. Artık, yüzde 120 enflasyon yok. Türkiye’de 60-70 enflasyon yok, artık tek haneli enflasyon rakamına gelindi. Nereden nereye geldiğimizi unutmayın’ diye konuştu. Erdoğan daha sonra yapımına başlanacak olan 544 konuttan oluşacak olan Manisa İkinci Etap Toplu Konut Projesi’nin sembolik olarak temelini attı.

AK PARTi’NiN YENi TRANSFERi

Başbakan Erdoğan partisinin İzmir İl Teşkilatı İkinci Olağan Kongresi’ne de katıldı. Erdoğan, Almanya’nın Werder Bremen takımında top oynayan ve bir süre önce Ak Parti’ye katılan Ümit Davala’ya rozetini taktı. Davala, ‘Ak Parti’de ülkeme hizmet istiyorum’ derken, Erdoğan da başarılar diledi. Kongrede İl Başkanlığına Ali Aşık yeniden seçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious