AK Parti'nin tek alternatifi MHP'dir

AK Parti'nin tek alternatifi MHP'dir.7873
  • Giriş : 28.12.2008 / 20:11:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Türkiye'nin, zor ve sıkıntılı bir dönemeçten geçtiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atilla Kaya, Almanya'nın Aachen kentindeki Alsdorf Ülkü Ocağı'na yaptığı ziyarette, Türkiye'nin durumuyla ilgili her zaman iyi ve güzel şeyler söylemek istediklerini belirterek, ''Maalesef bunu söyleyemiyoruz. Türkiye, zor ve sıkıntılı bir dönemeçten geçiyor. Ülkemizin içeriden ve dışarıdan tam bir kuşatma altına alındığı tarihsel bir süreçten geçiyoruz. Bugün devletin varlığı ve milletimizin kardeşliği hedef alınıyor, bölücü hezeyanlar daha büyük cüretle faaliyetlerini sürdürmekteler. Demokratikleşme adı altında bölünme senaryoları dile getiriliyor ve bu konuda birtakım faaliyetler yürütülüyor'' dedi.

Türkiye'de 20 yıl önce öldürülen bir teröriste ailesinin bile sahip çıkmadığına işaret eden Kaya, günümüzde ise teröristler için düzenlenen cenaze törenlerinin adeta bir miting havasında geçtiğini ve bunları sorumlularının kimi belediye başkanları olduğunu bildirdi.

Kaya, Türkiye'de terörle topyekün mücadele edilmesi gerektiğini ifade ederek, ''Önce terörün destek ve destekçilerini engellemek gerekir. Dış ayağını ortadan kaldırmak gerekir. Finans kaynaklarıyla mücadele gerekir. Sinekleri tek tek öldürseniz bile bataklık kurumadıktan sonra o sinekler türemeye devm eder. Bataklık kurutulursa terörde biter'' diye konuştu.

Türkiye'de bir grup aydının düzenlediği Ermeniler'den özür dileme kampanyasını kınayan Kaya, bu konuda açıkça tepki göstermediğini ileri sürdüğü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanlığı'nı da eleştirdi.

Türkiye'de bölünme sorununun yanında ekonomik ve toplumsal birtakım sorunlar da olduğunu dile getiren Kaya, ''Türkiye'de ekonomik ve sosyal sorunlar da vardır. Bu sorunlar zamanla aşılabilir ama ülkenin birliğinin ve bütünlüğünün yara alması halinde tamir edilmesi çok zor olur. Bu, en önemli sıkıntıdır'' dedi.

Kaya, 29 Mart yerel seçimlerinin, MHP'nin, AKP'nin yegane alternatifi olduğunun tescilleneceği bir seçim olacağını savundu.

İsrail'in, Gazze'de dün düzenlediği saldırıyı da nefretle kınadığını belirten Kaya, saldırıda yaşamlarını yitirenlere Allah'tan rahmet diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*