AK Parti'li Yazıcı: 22 Temmuz'a hazırız

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 22 Temmuzda yapılacak genel seçimlere hazır olduklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcı, AK Parti’nin aylık yayın organı ’’Türkiye Bülteni’’ne verdiği röportajda en büyük hakemin millet olduğunu ifade etti.

AK Parti teşkilatındakilerin rahat olmalarını isteyen Yazıcı, şunları kaydetti:

’’22 Temmuza hazırız, En büyük hakem millettir, bazıları sine-i millete dönmekten bahsetti. Sine-i millete dönmek için o sinenin, onu kabul etmesi gerekir. Milletin sinesinde yeri olan tek parti, AK Parti’dir. Biz güçlü ve onurlu bir iktidar olarak seçimlere gidiyoruz, inşallah başarılı bir seçimi hep birlikte icra edeceğiz ve daha da güçlenerek iktidarımızı sürdüreceğiz. Ve inanıyoruz ki aziz milletimiz, siyasetin post modern kalıntılarını tasfiye edecektir.’’

-’’BİR DÖNEM DAHA YETKİ İSTEYECEĞİZ’’-

Yazıcı, yaklaşık 1 yıl önce seçim çalışmalarını başlattıklarını ifade ederek, ’’4 Kasıma nasıl hazırsak, 22 Temmuza da aynı şekilde hazırız’’ dedi.

Yapacakları işlerin bitmediğini ifade eden Hayati Yazıcı, milletin bir dönem daha yetki isteyeceklerini kaydetti.

İktidar dönemlerinde demokratikleşme konusunda çok büyük adımlar atıldığını anlatan Yazıcı, bütün bunları halka seçim kampanyası sürecinde anlatacaklarını ifade etti.

-’’3 KASIM 2002 ÖNCESİNİ UNUTMAYIN’’-

Yazıcı, ’’3 Kasım 2002 öncesi Türkiye’yi unutmayın, kıyas yapın, ona göre karar verin’’ diyeceklerini belirtti.

AK Parti’nin 352 kişilik bir grubu olduğunu anımsatan Yazıcı, şunları kaydetti:

’’Bu muazzam bir insan kaynağıdır, Genel Merkezimiz bu kişilerin yeteneklerini, performanslarını tanıyor, bu bizim için bir avantaj ve bu açıdan liste yapmak 2002 ’ye oranla daha kolay. Ancak, bu 4.5 yılda komisyon çalışmaları, yurt dışıyla ilişkiler, uluslararası kuruluşlarla olan iletişim konusunda açığımız nedir? Bunları gördük, dolayısıyla bu açığı liste oluştururken, gidermeye çalışacağız. Dengeli bir şekilde ülke ve parti çıkarlarını düşünerek bir liste oluşturacağız, teşkilat mensuplarımıza, gençlere, kadınlara yer vereceğiz. Bu tasarımda liste yapmak da işin zor yanı.’’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious