Ak Parti'ye açılan dava ekonomiyi etkileyecek mi?

Ak Parti'ye açılan dava ekonomiyi etkileyecek mi?.7997
  • Giriş : 15.03.2008 / 13:55:00

Bakan Nazım Ekren: ''AK Parti'nin kapatılması istemiyle dava açılması, ekonomiyi menfi etkilemez''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekren, Rusya'nın en büyük demir çelik şirketlerinden MMK Grubu ile İskenderun'da faaliyet gösteren Atakaş Şirketler Grubu'nun ortaklığında Hatay'ın Dörtyol ilçesinde kurulacak demir çelik tesislerinin temel atma törenine katılmak üzere geldiği Hatay'da, Vali Ahmet Kayhan'ı makamında ziyaret etti.

Gazetecilerin, ''AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açılmasının ekonomiyi nasıl etkileyeceği'' yönündeki sorusu üzerine Ekren, şunları söyledi:

''Bu konuda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat tarafından gerekli açıklamalar yapıldı. Bunun üzerine başka şeyler söylemek doğru olmaz. Ancak, partimizin kapatılma istemi ekonomiyi menfi etkilemez. Bu ortamda, bütün kurum ve kuruluşlarımız, demokratikleşme ve özgürlüklerin artırılması açısından Türkiye'nin hak ettiği yere gelmesi için dikkatli davranmalı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez milli gelir hacmi 500 milyar doların üstüne çıkarak, dünya genelinde küresel oyuncu olduğumuzun sinyallerini vermiştir. Hükümete olan güvenden dolayı yerli ve yabancı yatırımlarımız artmıştır. İşte bugün temelini atacağımız demir çelik fabrikası, bunun en güzel kanıtıdır. Bu fabrikada 2 bin 500 kişi istihdam edilecek. Bundan daha anlamlı ve güzel bir yatırım olur mu?''

''Ekonomi politikalarının temel amacının, halkın refah ve mutluluğunu artırmak'' olduğunu söyleyen Ekren, ''AK Parti'nin amacı, toplumun ihtiyaçları, arzu ve isteklerini karşılamak, hepsinden önemlisi ülkemizin uluslararası arenada saygın, güvenilir lider ülke olmasını sağlamaktır'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious