AK Parti'ye açılan kapatma davası ele alınacak

AK Parti'ye açılan kapatma davası ele alınacak.17279
  • Giriş : 30.04.2008 / 10:41:00
  • Güncelleme : 30.04.2008 / 11:04:13

AB’nin şimdiki dönem başkanı, genişlemeden sorumlu üyesi 6 Mayıs’ta Ankara’da.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AB’nin şimdiki dönem başkanı, genişlemeden sorumlu üyesi ve bir sonraki dönem başkanı 6 Mayıs’ta Ankara’da toplanacak. Toplantıda ilişkilerin yanısıra AK Parti’ye açılan kapatma davası da ele alınacak


Türkiye-AB troyka toplantısı 6 Mayıs günü Ankara’da yapılacak. Toplantıda Dışişleri Bakanı Ali Babacan Türk tarafina başkanlık ederken, masanın AB temsilcileri kısmında ise AB Ortak Güvenlik ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana, şimdiki dönem başkanlığını temsilen Sloven Dışişleri Bakanı Dimitrij Rupel, bir sonraki dönem başkanı Fransa’nın Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner ile AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn yer alacak. Toplantıda siyasi konuların yanısıra, AK Parti’ye yönelik kapatma davası ile AB’nin Türkiye’den bir an önce gerçekleşmesini beklediği reform süreci de ele alınacak. Geçtiğimiz troyka toplantısı 20 Kasım 2007’de Portekiz’in dönem başkanlığı sırasında Brüksel’de yapılmıştı. Bir önceki troyka toplantısına ise 4 Haziran 2007’de Ankara evsahipliği yapmıştı. Toplantının gündemini Kuzey Irak’taki gelişmeler, Kıbrıs ve reform süreci oluşturmuştu.

AB'den MHP’ye ziyaret

ÖTE yandan Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Marc Pierini MHP’yi ziyaret ederek, partinin AB’ye bakışı ve AK Parti hakkında açılan kapatma davasına ilişkin görüşleri konusunda nabız yokladı.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious