AK Partiye bir tebrik de DP'li Nevval Sevindi'den

AK Partiye bir tebrik de DP'li Nevval Sevindi'den.17016
  • Giriş : 26.07.2007 / 07:11:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:47:22

AK Parti ve genel başkanın stratejik eylem planı bilgiye dayalı kullanıldı. 200 milletvekili değiştirildi. Yenilendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beni destekleyen ve hep arkamda duran herkese çok teşekkür ediyorum. İpsala'dan, Sivas'tan, Çorum'dan, Antalya'dan, Adana'dan, İstanbul'dan ve İzmir'den yağan mesajlara sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Sporcu olarak kazanıp kaybetmeyi biliyorum. Bu anlayışla sonuca bakıyorum. Politika yeniden yapılanmalıdır. Öncelikle AKP'yi tebrik ediyorum, başarılarını kutluyorum. Parti ve genel başkanın stratejik eylem planı bilgiye dayalı kullanıldı. Genel Başkan iradesi parti içinde kullanıldı. 200 milletvekili değiştirdi. Yenilendi.

 

Kadınlara ilk sıralarda yer vermese de kadın adayları öne çıkardı. Miting meydanlarında kadın adaylarla göründü. Belediyeleri iyi kullandı. Teşkilatı çalıştırdı ve bilimsel verileri kullandı. Gençlerle ilk kez AKP ilgilendi ve seçimden önce büyük bir araştırma yaptırdı. Gençleri bir araya topladı.

 

Teşkilatta kadınların çalışmasının önünü hep açtı. Yoksullara karşı sol jargonu en iyi kullanan parti oldu. Sol değerleri kendi değerleri olarak benimsedi. Sağ kimlikleri bünyesine aldı. Alevilere yer verdi. Diğer liderlerin hatalarını iyi değerlendiren Genel Başkan, AB politikalarına sahip çıktı. Gelişmeyi istediği vurgusunu yaptı. Ekonomik genel göstergeler şanslı bir trend izledi. Batının desteğini aldı.


Bir siyasi deprem yanı sıra sosyal deprem yaşandı. Merkez sağ ve sol çöktü. Şu anda Türk politikasında muhalefet kalmadı. Muhalefet ezildi. Değişime ve yenilenmeye direnen muhalefet liderlerine ve parti kadrolarına millet sağlam bir Tokat attı. Anlamamakta direnenlere daha ne lazım bilemem. Ruhu olmayan partiler veya partililer yok olacaktır.


Halk şeffaf, açık ve net politikalar istiyor. Tepeden tırnağa yenilenme istiyor.
Kadını ve kadınların gücünü küçümseyenler cevabını aldı. Kadına bakış açısı yenilenmeli ve her eteklik giyen kadın diye öne sürülmemeli.


Seçim bitti. Türk milletinin sağduyusunu kutluyorum. Sınav devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious