AK Parti'ye 'içeride ajan var mı' sorusu

AK Parti'ye 'içeride ajan var mı' sorusu.10122
  • Giriş : 19.06.2009 / 14:39:00

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a Taraf Gazetesinde çıkan tartışmalı belgede yer alan 'AK Parti içinde içinde kilit haberleşmeciler harekete geçirilecek' ibaresi soruldu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elitaş, TBMM'de gazetecilerin, ''Taraf Gazetesinde çıkan tartışmalı belgeyle ilgili partiniz suç duyurusunda bulundu. Bu belgede, AK Parti içinde içinde kilit haberleşmecilerin harekete geçirileceğinden söz ediliyor. Sizin şüpheniz var mı, inceleme başlattınız mı, bu ne anlama geliyor?'' sorusuna, ''Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bunu, belgeyi yazanlara sormak lazım. AK Parti içinde kritik haberleşmeyi yapacak hiçbir arkadaşımızın olduğu kanaatinde değiliz'' karşılığını verdi.

Kanunun yargı aşamasında olduğuna işaret eden Elitaş, ''Bu konuda bağımsız yargının vereceği karara herkesin saygı duyması gerekir. AK Parti gereken girişimini yapmıştır. Bundan sonrası yargıdadır'' diye konuştu.

Muhalefetin, ''Şu aşamada suç duyurusunda bulunmaya ne gerek vardı. Çünkü konu zaten yargıda...'' dediğinin hatırlatılması üzerine Elitaş, parti yetkili kurullarının aldığı karar çerçevesinde girişimlerde bulunulduğunu ifade etti. Elitaş, ''Bu, sadece AK Parti'nin meselesi değil, Türkiye'nin sistemiyle ilgili bir mücadeledir. Muhalefet de bize bunu tavsiye edene kadar, kendisinin de suç duyurusunda bulunma hakkı vardır. Onu da yapabilir'' dedi.

Belgenin sahte olup olmadığı konusundaki farklı yaklaşımların anımsatılması üzerine Elitaş, ''Hepsi spekülasyon... Bugünlerde en önemli mesele, açıklık, şeffaflık ilkesidir. Herkes, her şey şeffaf olursa, kafalardaki soru işareti kalkar'' görüşünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*