AK Parti'ye icra şoku!

AK Parti'ye icra şoku!.7245
  • Giriş : 10.04.2008 / 14:57:00

Trabzon'un Çaykara ilçesi AKP İlçe teşkilatına icra geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzon'un Çaykara ilçesi AKP İlçe teşkilatının bulunduğu binanın sahibi, 10 aydır kira alamadığı gerekçesiyle ilçe teşkilatını icraya verdi.

10 AYDIR KİRA ÖDENMİYOR

Çaykara'da esnaflık yapan 32 yaşındaki Ayhan Başoğlu, Belediye Sokak üzerinde bulunan apartmandaki 110 metrekarelik dairesini, 4 yıl önce, aylık 100 euro karşılığında AKP İlçe teşkilatına kiraladı. Daha önce kiraları düzenli ödeyen parti yönetimi, son olarak 11 ay önce bankaya kirayı yatırdı ancak o tarihten sonra hiçbir ödeme yapmadı.

YA KİRAMIZI VERİN YA BOŞLATIN

İnşaat malzemeleri satan Ayhan Başoğlu, "10 ay önceye kadar bir sıkıntımız yoktu. Kiramızı ödüyorlardı. Ama 10 aydır kiramızı alamıyoruz. Defalarca kendileriyle görüştük, kiramızı istedik. En son iki hafta önce, `Ya kiramızı verin ya da binayı boşaltın' dedik. İlçe Başkanı Hanefi Tok, `Çıkmıyoruz. Eğer gücün yetiyorsa, çıkarabiliyorsan çıkar' gibi laflar söyledi ve üstü kapalı tehdit etti. Ben de bunun üzerine Çaykara Adliyesi'ne giderek ilçe teşkilatını icraya verdim. Paramı istiyorum, yerimi istiyorum, mağdurum. En son 2007'nin Nisan ayında iki aylık kira bedeli olarak 200 euro yatırıldı. Elimde banka dekontları da var. O tarihten sonra bir daha para alamadık. Şu anda bize 1000 euro, yani 2 bin 050 YTL kira borçları var" dedi.

Tehdit iddialarını kabul etmeyen AKP Çaykara İlçe Başkanı Hanefi Tok ise, "Borcumuz olduğu doğrudur. Borcumuzu bir ay içinde ödeyeceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious