AK Parti'ye kırmızı kart çıkardı

AK Parti'ye kırmızı kart çıkardı.6188
  • Giriş : 01.03.2009 / 22:21:00

SP'li Demircan, ''Bu iktidara sandıkta kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan, partisinin Atakum İlçe seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, ülkenin kötü yönetildiğini ve her geçen gün de kötüye gittiğini öne sürdü.

İktidarın, yaklaşan seçimler öncesinde tehditler içinde bir politika izlediğini savunan Demircan, benzer tehditlerin 20 yıl önce bir başka iktidar partisi tarafından yapıldığını belirtti.

''Sanki milletin hafızası yokmuş gibi kabul edenler aynı tehdidi yapıyorlar. Acaba neden yapıyorlar? Çünkü milletin gönlünden silindiler de onun için yapıyorlar'' diyen Ahmet Demircan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''1989'da Anavatan iktidarı seçmen karşısında o kadar kendine güven içindeydi ki işi seçmeni tehdit etmeye vardırıp, bir afiş yaptırmıştı. Zincirle eli kolu koltuğa bağlı bir başkan figürü. Ne diyordu onun altında? 'Bize oy vermezseniz, eli kolu bağlı belediye başkanları olursunuz'. Şimdi aradan geçen 20 sene sonunda aynı tehdidi yapıyorlar. Ne diyor Adalet Bakanı, 'Bize oy vermezseniz, iktidara oy vermezseniz, belediye başkalarınızın projeleri Ankara'dan geri döner'. Yine bir Bütçe Plan Komisyonu Üyesi Milletvekili de çıkıyor, diyor ki 'Bize oy vermezseniz taş taş üzerine koyamaz belediye başkanları'. Siz nerede yaşıyorsunuz? Siz Türk milletini ne zannediyorsunuz? Siz bu Türk milletinin tehditlere pabuç bırakacağını mı zannediyorsunuz. Bu iktidara sandıkta kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir.''

Türkiye'nin çok ağır bir ekonomik sorunla karşı karşıya olduğunu ifade eden Demircan, iktidarı gerekli önlemleri almamakla suçladı.

Ekonomik krizde Türkiye'nin borçları arttığını söyleyen Ahmet Demircan, Türkiye'nin ekonomik anlamda giderek küçüldüğünü, işsizliğin ise en büyük sorun haline geldiğini ifade etti.

Yerel yönetimlerin illerindeki işsizliğe çözüm üretmek zorunda olduğunu savunan Demircan, şöyle devam etti:

''Bunu millete yalan söyleyerek yapmak değil gerçeği ortaya koyup milletle el ele vererek illere yatırımları çekerek yapmak gerekir. Millete yalan söylemenin artık sonu gelmiştir. Milletimiz bunun cevabını sandıkta verecektir. Şimdi bunu ortadan kaldıracak bir yeni zihniyete, işte o zihniyet milli görüştür. Buna ihtiyaç var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*