AK Parti'ye oy veren halka hakaret!

AK Parti'ye oy veren halka hakaret!.11400
  • Giriş : 19.04.2009 / 11:35:00
  • Güncelleme : 19.04.2009 / 11:35:39

Ergenekon'da insanlık dışı davranışlar sergileyen Samsun'daki bir dernek yöneticisi halkı 'eşek' yerine koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Aybars Turan, Cumhuriyetin kuruluşunun 86. yılında demokrat ve aydınlık diyen insanların şapkasını önüne koyup düşünmesi gerektiğini söyleyerek, AK Parti'yi iktidara getiren halkı eşeklikle itham etti.

Ulusal Eğitim Derneği'nin 1. Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Turan, Anayasa Mahkemesi'nin 'İrtica faaliyetinin merkezi' olduğuna karar verdiği bir yönetimin orada oturamayacağını kaydetti. Bununla ilgili Azin Nesin'in 'Nişan Alan Eşek' hikayesini örnek veren Turan şöyle konuştu: "Saray koruyucuları deh demişler, çüş demişler, eşeği bir türlü atlatamayınca padişaha varıp, eşek kulunuz gelmiş, huzura çıkmak ister demişler. Huzura çıkan eşek Padişahtan nişan istemiş. Canı burnuna gelen padişah kükremiş. İnek, etiyle, derisiyle, gübresiyle bu memlekete hizmet etti. Katır desen savaşta, barışta yük taşıdı, bu vatana hizmet etti. A eşek, ya sen ne iş gördün ki bir de kalkmış eşekliğine bakmadan nişan istersin. Utanmadan bir de karşıma geçmişsin. Söyle ne halt ettin? O zaman eşek keyfinden sırıtarak, 'Aman padişahım efendim demiş. Size en büyük hizmeti eşek kullarınız yapmıştır. Eğer benim gibi binlerce eşek kulların olmasaydı, hiç taht üzerinde oturabilir, saltanat sürebilir miydin? Dua et biz eşek kullarına. Bizim gibi eşekler sayesinde sen de böyle saltanat sürüyorsun."

Laik ve çağdaş Cumhuriyet'e sahip çıkmak isteyen ve sessiz kalmayanların zindanlarda olduğunu ileri süren Ulusal Eğitim Derneği Başkanı, Ergenekon'un fütursuz bir gidişe karşı halkın yürekli, bilinçli, uyanık ve azimli evlatlarının direnişinin, Cumhuriyet'e sahip çıkmanın, yanlışlıkların durdurulmasının adı olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*