AK Parti'yi Atatürk'e şikayet edecek

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, uyuşturucu sorununun MGK'nın birinci maddesi olması gerektiğini belirterek AK Parti'yi Atatürk'le tehdit etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, terör örgütlerinin önemli gelir sağladığı uyuşturucu sorununun Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) birinci maddesi olması gerektiğini bildirdi.

CHP İzmir İl binasında basın açıklaması yapan Ersin, uyuşturucu kullanımının irtica kadar, PKK kadar tehlikeli bir sorun olduğunun kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak, 2003-2005 yılları arasında sadece polis bölgesinde ele geçirilen uyuşturucu miktarında, türlerine göre yüzde 150 ile yüzde 300 arasında artış olduğuna dikkati çekti.

Ersin, şunları kaydetti: ''Son günlerde, Yeşilayın uyuşturucuya başlama yaşının 12'ye indiğini saptayan raporu ve uyuşturucunun okullardaki etkinliği konuşuluyor, tartışılıyor. Ben bunu 3 yıldır söylüyorum. 2004 yılında TBMM Başkanlığına verdiğim uyuşturucu araştırma önergem 3 yıldır bekliyor.

İlköğretim okullarının 6, 7 ve 8. sınıfları ile lise ve dengi okullarda eğitim gören çocuklara, her yıl ekim ayının ilk haftasında, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığının hazırlayacakları programlar dahilinde uyuşturucu hakkında eğitim verilmesini içeren 2004 tarihli kanun teklifim, aradan 2 yıl geçtikten sonra, bir ay önce AK Parti Milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. 2006 yılında aynı teklifi yeniden verdim ve Adalet Komisyonunda bekliyor. AK Parti maalesef uyuşturucu konusunda ideolojik yaklaşım gösteriyor.''

-ATATÜRK'E ŞİKAYET EDECEĞİM-

Araştırma önergesinin TBMM'de gündeme alınmasıyla ilgili olarak geçmişte Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç ile görüştüğünü ve söz aldığını ileri süren Ersin, ''Eğer gündeme almazlarsa, uyuşturucu konusunu ciddiye almazlarsa, AK Parti milletvekillerini Atatürk'e şikayet edeceğim''diye konuştu.

Yaptığı araştırmada, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 1999 yılında, Van Gölü Canavarı ile ilgili bile Araştırma Komisyonu kurulduğunu tespit ettiğini bildiren Ersin, 3 yıldır verdiği mücadeleye rağmen TBMM'de uyuşturucu sorunu ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasını sağlayamadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious