"AK Parti'yi kapatmaya kimsenin gücü yetmez"

  • Giriş : 11.05.2008 / 21:21:00

Memleketi Erzincan'da, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın kongresine katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti'yi kapatmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'le birlikte AK Parti Erzincan Kadın Kolları Başkanlığı'nın 13 Şubat Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen 2'nci olağan kongresine eşi Semiha Yıldırım'la birlikte katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım hemşehrileri tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Kongreye bakanların yanısıra AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, partili ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Kongrede daha sonra konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, partisinin 6 yıl boyunca ülkenin geleceğini ilgilendiren çok önemli çalışmalar yaptığını belirterek, bu süreçte muhalefetin tutumunu eleştirdi. "Yalnız kriz üreten bir muhalefetle karşı karşıyayız" diyen Bakan Çelik şöyle konuştu; "İktidar hedefi yok zaten. Kriz, kiriz, kriz Neler yaşadığımızı, neler çektiğimizi biliyorsunuz. Eğer Türkiye'de bir seçim varsa Baykal yine laiklik, cumhuriyetçilik ve benzer konularda kriz oluşturur. Eğer partisinin kongresi varsa, garanti sıkıntısı vardır. Onu aşmak için yeni krizler oluşturur ve sürekli bazı konulara vurgu yapmaya başlar. Şimdide diyor ki; 'Laiklik acaba devam edecek mi? Etmeyecek mi?, Laik Cumhuriyet devam edecek mi? Etmeyecek mi? Laikliğin miadı doldu mu dolmadı mı?' Kim diyor bunları ? Baykal diyor. Erzincan'dan da Sayın Baykal'a bir çift söz göndermek, bu kadar gerilimi oluşturan bir lidere, görevimizdir diyorum. Ne laikliğin, ne laik cumhuriyetin, ne de değerlerimizin miadı filan dolmadı. Miadı dolan birisi varsa Sayın Baykal'dır. Yok öyle Artık kolay değil bu işler. Ben varsam laiklik var, ben yoksam laiklik yok. Sen yoksan laiklik yok, cumhuriyet yok öylemi ? Böyle bir bakış açısını artık Türkiye'de kimse yemiyor. Kimse yutmuyor artık bunları. Bunlar demode oldu. Artık bu millet cumhuriyetiyle, cumhuriyetin kazanımlarıyla sorunu olan bir millet değil. Sorun çıkaran siyasi partilerle bu milletin sorunu var. Onları da nasıl sandığa gömdüğünü, nasıl muamele yaptığını herkes çok iyi biliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious