AK Parti'yi kuruntulu olmakla suçladı

AK Parti'yi kuruntulu olmakla suçladı.12808
  • Giriş : 28.06.2009 / 14:20:00

Cindoruk: AKP'liler darbelerden korkuyor. Haklı nedenleri de var. Korkulacak şeyler yaptılar çünkü''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''Ben AKP'yi kuruntulu buluyorum. Darbelerden korkuyor. Haklı nedenleri de var. Korkulacak şeyler yaptılar çünkü'' dedi.

Cindoruk, partisinin Türkiye genelinde kazandığı tek il belediyesi olan Yalova'da, TİGEM arazileri içinde bulunan Tatil Park'ta, DP ve ANAP'lı 30 belediye başkanıyla bir araya geldi.

Burada gazetecilerin ''irticayla mücadele eylem planı'' iddialarını hatırlatması üzerine, siyasi partileri ancak bir başka siyasi partinin bitirebileceğini ifade eden Cindoruk, ''Siyasi parti seçimle biter. Bu nedenle belgenin içeriğini çok yanlış ve geçersiz buluyorum. Siyaset yoluyla AKP iktidarı da bitecektir'' dedi.

Cindoruk, AK Parti'nin yorulmuş göründüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:

''Yorulduğu için de darbelerden korkuyor. Biz Demokrat Parti olarak gelecek seçimde yorgun iktidarı dinlendireceğiz. Bizim belgemiz yok. Kağıt parçamız yok. Bizim siyasi partimiz var. Partiler arasındaki yarışta siyasi partiler önemlidir. Kağıt parçaları ve belgelerle sonuç alınmaz. Ben AKP'yi kuruntulu buluyorum. Darbelerden korkuyor. Haklı nedenleri de var. Korkacak şeyler yaptılar çünkü. Ne var ki, bu kağıt parçaları ve darbe teşebbüsleriyle bu iş olmaz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*