Ak sakallı dede insan taciri çıktı

  • Giriş : 21.09.2007 / 14:44:00

Aksu çiftinin ‘Umreye götüreceğiz’ diyen komşularına teslim ettikleri kız çocuğunun Bangladeş’e kaçırıldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis, komşu Abdulselam Begüm’ün ‘insan kaçakcılığı’ suçundan İran’da ceza aldığını tespit etti

Fatih'te, Bangladeşli komşusunun ‘Rüyamda gördüm, bir çocuğu Umre’ye götürürsem bebeğim olacak’ sözüne inanıp kızları Tuğba’yı teslim eden Halil ve Gülten Aksu çifti, kızlarına kavuşamadı. Abdulselam ile Fatma Begüm çiftinin 19 Ağustos’tan beri kızlarını geri getirmediğini ileri süren aile, komşularından şikayetçi oldu. Komşularına inanıp kızlarını Umre’ye götürmesi için veren ailenin başvurusu üzerine polis incelemelere başladı. Kaçırılma iddiaları üzerinde duran polis ekipleri, Bangladeşli Begüm çiftinin yurtdışına çıkma ihtimalini araştırdı. Çalışmalar neticesinde de Abdulselam ve Fatma Begüm’ün küçük Tuğba’ya sahte pasaport düzenleyerek Bangladeş’in başkenti Dakka’ya kaçtıklarını ortaya çıkardı.

İRAN’DA CEZA ALMIŞ

Begüm çiftini araştıran emniyet ilginç bir detaya da ulaştı. Abdulselam Begüm’ün daha önce de İran’da ‘insan kaçakcılığı’ suçundan 2 yıl cezaevinde yattığını belirledi. Polis İnterpol aracılığıyla Bangladeş’li Begüm ailesinin yakalanması için yazışmalara başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious