Ak Türkler Endülüs'ü yol eyledi

Ak Türkler Endülüs'ü yol eyledi.15163
  • Giriş : 24.01.2009 / 10:38:00

Ak Türkler, kış tatili için Endülüs'ü seçti. Muhafazakar elitler, sömestre tatilinde İspanya'da buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

4 gece 5 günlük tura 1.250 euro verecek olan 150 'Ak Türk', Sevilla'dan Granada'ya, Toledo'dan Cordoba'ya Endülüs döneminden kalma eserleri gezecek

Kayak merkezleri sömestre tatili için geri sayıma başlarken, 'Ak Türkler' de tatil için İspanya'da Endülüs medeniyetinin izlerini sürüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hacca götürerek adını duyuran Eman Turizm, dün başlayan ve 9 Şubat'ta sona erecek sömestre tatilinde yaklaşık 150 'Ak Türk'ü yurtdışında kültür turunda buluşturacak.

İstanbul Büyükşehir ve Beyoğlu Belediye Meclis üyesi AKP'li Bülent Katkak'ın yanı sıra Bilal Özkan ve Yusuf Halef tarafından kurulan Eman Turizm, 'elit' muhafazakarları İspanya'da 4 gece 5 gün 1.250 euroya gezdiriyor. Eman Turizm Yurtdışı Turlar Genel Koordinatörü Mustafa İsmet Saraç, yılda 4 bin kişiyi hac ve umre için, 1.500 kişiyi de kültür turları için yurtdışına götürdüklerini söyledi.

Şark turları popüler
Saraç, tatilde neden en çok İspanya'nın tercih edildiğini şöyle açıkladı: 'Bizim ağırlıklı olarak şark kültürüne yönelik turlarımız var. Dubai, Tunus, her ne kadar şu sıralar kesintiye uğrasa da Kudüs ve Balkanların yanı sıra İspanya en çok tur düzenlediğimiz destinasyonlar arasında. İspanya'nın bu kadar popüler olması ise 711-1492 arasında İslam medeniyetine ev sahipliği yapması... Sevilla, Granada, Cordoba üçgeninin yanı sıra Zaragoza'da, önemli İslam eserleri var. Yani tam anlamıyla bir kültür turu sunuyoruz.'

Mönüde domuz eti ve kabuklu yok
Turları düzenlerken, mevsime göre destinasyonlar seçtiklerini belirten Saraç, 'Açık havada dolaşmaya uygun turları hazırlıyoruz' dedi. Yurtdışında yemek konusunda kişisel hassasiyetlere özel önem verdiklerini belirten Saraç, domuz ve deniz kabukluları gibi ürünlerin masaya gelmemesi konusunda mönüleri önceden özel olarak belirlediklerini dile getirdi.

Umre zamanı olsaydı talep kesin patlardı
Aralarında Japonya'nın da olduğu 45 destinasyona tur düzenlediklerini belirten Mustafa İsmet Saraç, gidilen yerlere göre fiyatların 800 euro ila 3.250 euro arasında değiştiğini söyledi. Umre turlarının hacdan yaklaşık iki ay sonra başladığını bu yüzden bu yıl sömestre denk gelmediğini belirten Saraç, 'Eğer umre zamanı sömestre tatiline denk gelseydi, talep çok daha yüksek olurdu. Önceki senelerde sömestre dönemine denk geldiği için umre turları çok tercih ediliyordu' diye konuştu.

Akşam

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*