Akarsu'nun doktoru "Kurtarma ümidimiz çok az" dedi

Akarsu'nun doktoru
  • Giriş : 03.07.2007 / 11:42:00

Akarsu'nun doktoru "Kurtarma ümidimiz çok az" dedi; genç şarkıcının sevenleri baygınlık geçirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğum gününde geçirdiği kazada ağır şekilde yaralanan Barış Akarsu'nun doktoru "Kurtarma ümidimiz çok az" dedi; genç şarkıcının sevenleri baygınlık geçirdi Bodrum'da doğum günü partisine giderken geçirdiği Trafik Kazası sonucunda ağır yaralı olarak Özel Bodrum Hastanesi'nde yoğun bakımda tutulan Barış Akarsu'nun (28) durumu ciddiyetini koruyor.
Hastanenin bahçesinde dün bir basın toplantısı düzenleyen Dr. Abdullah Servet, "Barış çok ağır bir beyin travması geçirdi. Bize geldiğinde kalbi durmuştu. Kalbi çalıştırdık, fakat beyne uzun bir süre oksijen gitmedi. Bütün bunlar beyin ödemini artırıcı faktörler. Şimdiye kadar gereken tedavi yapıldı. Türkiye'nin değişik üniversitelerinden görüş ve tıbbi bilgi alındı" açıklamasını yaptı.
Yapılanların dışında başka bir tedavi yönteminin kalmadığını belirten Servet, "Bu tür tedavilerde, belirli destek tedavisinin beyne ve diğer organlara etkisi nedeniyle organlarda yetmezlik olur. Biz bu süreç içerisinde tıbbi olarak organlara destek sağladık ama tansiyon ve kalbindeki ritim bozukluğunun yanı sıra diğer organlarda zayıflama görüldü. Yapılan tedavi ve desteklere rağmen Barış'ı kurtarma umudumuz azalmış bulunuyor" diye konuştu.

Çığlıklar yükseldi

Dr. Servet'in bu açıklaması üzerine, Akarsu'nun "Yalancı Yarım" dizisindeki rol arkadaşı Merve Sevi ve dört hayranı baygınlık geçirerek acil servise kaldırıldı. Hastane bahçesinden çığlıklar yükseldi. Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu fenalaştı. Sevi'nin teselli etmeye çalıştığı baba Akarsu, "Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Bu acıya dayanamayacağım" dedi. Baba Akarsu hastanede tedavi edildi. Akarsu'nun hayranı Belçikalı hemşire Rozita Kürkçü de Türk eşi Önder Kürkçü'yle birlikte geldiği hastanede ağladı.

3 günde 6 bin ziyaretçi

Akarsu'nun sağlık durumunda herhangi bir iyileşme olmaması, hastaneye akın eden hayranlarını üzüntüye boğdu. Üç günde yaklaşık 6 bin kişinin geldiği hastanenin santralı, Türkiye'nin dört bir yanından Akarsu'nun sağlık durumunu öğrenmek isteyenlerin telefonlarıyla kilitlendi.
Akarsu'yu dün İlhan Şeşen, Gönül Yazar, Hidayet Türkoğlu da ziyaret etti.

'Kazalar yüzde 50 azaldı'

Karayolları 2'nci Bölge Müdürlüğü İzmir Trafik Başmühendisliği Müdürlüğü'nde görevli kavşaklardan sorumlu proje koordinatörü başmühendis Kurban Ali Aslan, kazanın Torba Kavşağı'nda sinyalizasyon sistemi bulunmamasına bağlanmasının doğru olmadığını söyledi. Kavşakta 2003'e kadar sinyalizasyon sistemi olduğunu belirten Aslan, "Sisteme rağmen kazalar artıyordu. AB normlarına uygun kavşak projesi hazırlayıp 2004'te hizmete açtık ve 2004 yılı öncesine oranla kazalarda yüzde 50 oranında bir azalma sağladık" dedi.

Barış Akarsu'nun kaza öncesindeki son görüntüleri
Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaralanan sanatçı Barış Akarsu’nun kazadan altı saat önce son görüntülerini kaydeden Hakan ve Zuhal Büyüktunca çifti, sanatçının sağlığını kavuşması için dua ediyor.
Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelen Hakan ve Zuhal Büyüktunca çifti, bir otelin önünde karşılaştıkları sanatçı Akarsu’nun kendileriyle yakından ilgilendiğini söyledi.
Hatıra olması için Barış Akarsu’nun görüntülerini çektiklerini anlatan Büyüktunca çifti, sanatçının kaza yaptığını duyduklarında çok üzüldüklerini, bir an önce sağlığına kavuşması için dua ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious