Akarsu'nun kaza öncesi fotoğrafları

Akarsu'nun kaza öncesi fotoğrafları.13318
  • Giriş : 03.07.2007 / 20:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:18:08

Rockcı Barış Akarsu kazadan 6 saat önce bu fotoğrafları çektirmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akarsu’nun yakınları, “Doktorlar umut yok dese de onun yanından ayrılmayacağız” dedi.

Cuma gecesi Bodrum’da geçirdiği kaza sonucu komaya giren müzisyen ve oyuncu Barış Akarsu’nun hayatta kalma mücadelesi sürüyor. Bilinci hala kapalı olan Akarsu’nun yakınları umutla iyi haber bekliyor. Ancak doktorlar, Akarsu’nun hiçbir tedaviye cevap vermediğini açıkladı.

Akarsu için günlerdir hastanede bekleyen yakınları da iyi haber bekliyor. Akarsu’nun babası “Oğlum beni utandırmayacak ve ayağa kalkacak” diyor. Rol arkadaşı Merve Sevi ise “Barış’ın sağlığına kavuşacağına inanıyorum. Herkes onun için dua etsin” derken, müzisyen Haluk Levent de “Sağlığına kavuşuncaya kadar buradan ayrılmayacağız” diye konuştu.

Servet, şöyle konuştu: “Yapılacak başka bir tedavi yöntemi yok. Yapılan tedavi ve desteklere rağmen kurtarma umudumuz azaldı. Bazı organlarda yetmezlik olunca biz hastayı tıbbi tedavi ile destekledik. Ama bugün fonksiyonları daha kötüye gidiyor Bu nedenle hastayı kurtarma umudumuz azaldı.”

Doktorun açıklamasının ardından aralarından Barış Akarsu’nun yakınları ile bir televizyon dizisinde birlikte rol aldıkları Merve Sevi ve hayranları sinir krizi geçirdi. Açıklamanın ardından bayılanlara müdahale hastanede yapıldı.

Barış Akarsu hastaneye getirildiğinde solunum ve kalp fonksiyonları durmuştu.

Akarsu’nun kafatasında meydana gelen kırıklar meydana gelmişti ve beyin ödemi oluşmuştu..

SEVENLERİ HASTANE ÖNÜNDE BEKLİYOR

Akarsu’nun yakınları tedavisinin yapıldığı Özel Bodrum Hastanesi’nin girişinde üç gündür bekliyor.

Akarsu’nun sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen çok sayıda basın mensubu ve bazı televizyonlara ait canlı yayın araçları da hastane önünde.

Akarsu’nun yoğun bakımda tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesine gelerek, doktorlarıyla görüşen Sanatçı İlhan Şeşen, kazanın meydana geldiği Torba kavşağında daha önce de benzer kazalar olduğunu söyledi. Şeşen, “Bu olayı bir cinayet olarak değerlendiriyorum. Torba kavşağındaki olay kaza değil cinayettir. Burada o kadar çok arkadaşımız kaza yaptı ki bu olaya mutlaka çözüm bulunmalı. Ama önce Barış bir iyileşsin. Hepimiz Barış’ın iyileşmesi için dua edeceğiz. Tıbbın bittiği yerde bu başlar” dedi.

Kazadan sonra gözaltına alınan kamyon şoförü Halil İbrahim Çetin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çetin’in, “İzmir’den gelip Bodrum’a gidiyordum. Kavşağa yavaşlayarak girmeme, selektör yapıp korna çalmama rağmen Torba tarafından gelen araç aniden kavşağa girdi. Ne fren yapmaya ne de yönümü değiştirme fırsatım oldu. Sürücünün kavşağa bakmadan hızla gireceğini tahmin edemedim. Çok üzgünüm” dedİği öğrenildi.

Kazanın meydana geldiği Torba kavşağında çalışan Torba Taksi Kooperatifi Başkanı Ziya Cazgılı, söz konusu kavşakta 2 yıldır trafik lambasının bulunmadığını söyledi. Cazgılı, “Kavşakta çok sayıda ölümlü Trafik Kazası meydana geldi. Sürücü kursları, kursiyerlerine bu kavşakta eğitim veriyorlar. Bu çok tehlikeli, çok sayıda turist servisi de bu kavşağı kullanıyor. Acilen bu kavşağa trafik ışıklarının takılması lazım” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious